۹ دلیل برای انجام منظم تمرین‌های ورزشی

۹ دلیل برای انجام منظم تمرین‌های ورزشی

۹ دلیل برای انجام منظم تمرین‌های ورزشی

همه‌ی ما هزاران بار شنیده‌ایم که انجام فعالیت‌های ورزشی مفید است. نه فقط کاهش وزن یا داشتن بدنی ورزیده و عضلانی، بلکه چندین دلیل دیگر هم برای ورزش کردن روزانه وجود دارد:

۹. فعالیت ورزشی باعث تقویت حافظه می‌شود

پس از انجام فعالیت ورزشی، مغز انرژی و اکسیژن بیشتری دریافت می‌کند. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که ورزش مستمر باعث تقویت حافظه شده و کمک می‌کند بهتر یاد بگیرید. البته انجام تمرین ورزشی شدید درست قبل از ساعت امتحان، بیشتر شما را خسته می‌کند تا هوشیار!
۸. وضعیت بدنی بهتری خواهید داشت

وضعیت بدنی درست و خوب بسیار با اهمیت است و یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ وضعیت بهینه، انجام تمرین‌های ورزشی ماهیچه‌های پشت می‌باشد. برای درمان و تصحیح هر یک از مشکلات وضعیت بدن، تمرینات ویژه‌ای موجود است. انجام تمرین‌های مرتب ورزشی مربوط به کمر، شکم و سایر ماهیچه‌ها کمک زیادی به بهبود وضعیت بدن شما و نشستن و ایستادن درست و اصولی می‌کند.

۷. اعتماد به نفس‌تان تقویت خواهد شد

واضح است که ورزش باعث می‌شود ظاهر و اندام بهتری داشته باشید و این یعنی اعتماد به نفس‌تان بالا می‌رود. اما فقط این نیست، ورزش کردن -در باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی- کمک میکند احساس مقبولیت و اجتماعی بودن کنید. حتی اگر نتایج فوری ورزش را در بدن خود مشاهده نکنید، تلاش‌تان در این راه باعث می‌شود حس بهتری داشته باشید و همین افزایش اعتماد به نفس، تاثیر بسیار زیادی در زندگی شما خواهد داشت.

۶. باعث دور شدن استرس می‌شود

در شرایط پرفشار زندگی، همه‌ی ما استرس را تجربه می‌کنیم. مطالعات نشان داده‌اند که فعالیت‌های ورزشی راه مفیدی برای غلبه بر استرس و کاهش آن است. نه تنها اندروفینی که در اثر ورزش ترشح می‌شود ضد استرس است، بلکه درگیر شدن با ورزش باعث رهایی مغز از موضوعات تنش‌زا و استرس آفرین می‌باشد. کوهنوردی و طبیعت گردی یکی از ورزشهایی هست که به طور مستقیم بر حالات روحی دارد.

۵. کمک می‌کند بهتر بخوابید

چنانچه با خوابیدن راحت در شب مشکل دارید بهتر است بدانید که به گفته‌ی محققان، ورزش منظم کمک می‌کند تا خواب بهتری داشته باشید. بهترین زمان برای انجام فعالیت ورزشی صبح یا بعدازظهر و نه قبل از رفتن به رختخواب می‌باشد. چنانچه زمان ورزش و خوابیدن به هم نزدیک باشند، اثر معکوسی داشته و از بی خوابی شکایت خواهید داشت. البته خوشبختانه روش‌های دیگری برای حل این مساله و ریلکس شدن قبل از خواب وجود دارند.

۴. انرژی بیشتری خواهید داشت

اگرچه به نظر می‌رسد که ورزش کردن انرژی شما را می‌گیرد اما بهتر است بدانید که ورزش منظم باعث می‌شود در طول روز احساس پرانرژی بودن کنید. در واقع، مطالعه‌ای نشان داده که انجام تمرین‌های ورزشی در میانه‌ی روز باعث می‌شود احساس مفید بودن و پر انرژی بودن بیشتری در بقیه ساعات بعد از ظهر داشته باشید.

۳. کمتر بیمار خواهید شد

هیچ کس دوست ندارد بیمار شود و ورزش به شما کمک می‌کند تا از بیماری‌ها دور شوید. اخیرا تحقیقی انجام شد و نشان داد افرادی که به طور منظم به انجام فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند، پنجاه درصد کمتر از سایرین به سرماخوردگی دچار شدند. پس بهتر است ورزش را در برنامه‌ی خود قرار دهید.

۲. عمر طولانی‌تری خواهید داشت

واضح است که سبک زندگی سالم باعث طولانی شدن عمر شما می‌شود اما جالب است بدانید که این تاثیر چه میزان است: مطالعه‌ای در این خصوص نشان داد که ورزش کردن به اندازه‌ی ترک سیگار بر افزایش طول عمر اثرگذار است. تمام روز روی صندلی نشستن برای بدن بسیار ضرر دارد و تنها انجام ورزش روزانه منظم می‌تواند خطر را از شما دور کند.

۱. شادتر می‌شوید

همراهی همه‌ی موارد بالا در کنار هم باعث زندگی شادتر می‌شود. وقتی می‌گوییم ورزش منظورمان دویدن حرفه‌ای یا فوتبال و هاکی و … نیست. فعالیت منظم ورزشی می‌تواند زندگی‌تان را در بخش‌های مختلف ارتقا دهد. فقط باید ورزش را به یک عادت در زندگی خود تبدیل کنید. محققان دانشگاه بریستول دریافته‌اند که خلق و خوی افراد در مواقعی که ورزش می‌کنند، به طور چشمگیری بهبود می‌یابد.

پس تلاش کنید تا در برنامه‌ی روزانه‌ی خود زمانی برای انجام فعالیت‌های ورزشی بگنجانید و در مسیر سلامت و شادی قدم بردارید. می‌توانید با نگاهی به صفحات اعلام برنامه های آوای طبیعت تور و برنامه مناسب خود را انتخاب کنید.

برچسب ها: ۹ دلیل برای انجام منظم تمرین‌های ورزشی, طبیعت گردی, کوهنوردی

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوزده + پانزده =

keyboard_arrow_up