تور ترکینگ بیس کمپ اورست – نوروز 1403

folder_openتورهای خارجی, تور بیس کمپ اورست

تور ترکینگ بیس کمپ اورست – نوروز 1403

اورست چیزی بیش از یک کوه است و سفر به کمپ اصلی آن چیزی بیش از یک پیاده روی است. در طول مسیری که برخی آن را «پله‌های بهشت» می‌نامند، هر پیچ مسیر فرصت عکس دیگری را فراهم می‌کند – جنگل‌های زیبا، دهکده‌های شرپا، مورن‌های یخچالی، و کوهپایه‌ها. برای ماجراجویان فعالی که از عرق ریختن هراسی ندارند، کارکنان پشتیبانی کامل ما برای پیاده‌گردی، قبل از باز کردن پنجره‌ای به بالای جهان، شما را به فرهنگ‌های محلی نزدیک می‌کنند.

سفر به کمپ اصلی اورست یکی از دراماتیک ترین و زیباترین در هیمالیا است. مناظر متنوع و دیدنی است، اقامتگاه ها و مسیرها از استاندارد بسیار بالایی برخوردارند و تعامل با مردم محلی شرپا واقعاً خاطره انگیز است.

بیس کمپ اورست برای افراد دارای آمادگی جسمانی و روانی با تجربه کمی کوهنوردی و مدت زمان کوتاه در نظر گرفته شده است.

تور بیس کمپ اورست از لوکلا شروع می شود و از طریق دره زیبای رودخانه دودکوشی و پارک ملی خیره کننده ساگارماتا ادامه می یابد. همانطور که به سمت پایه کوه اورست می روید، ردپای کوهنوردان افسانه ای مانند سر ادموند هیلاری و شرپا تنزینگ نورج را دنبال خواهید کرد. در طول مسیر از میان زمین های کوهستانی و روستایی، جنگل های انبوه، مراتع مرتفع هیمالیا و سکونتگاه های باستانی عبور خواهید کرد و در فرهنگ غنی و زیبایی های طبیعی این منطقه غوطه ور خواهید شد.

پس از رسیدن به فرودگاه، با گل های معروف نپالی مورد استقبال دوستان نپالی قرار می گیریم و سپس به هتل می رویم. قلب تامیل روم، تامیل محله ای در مرکز شهر کاتماندو با جذابیت بین المللی است. تقریباً هر گردشگری که از نپال بازدید می کند را می توان در اینجا یافت. مغازه های صنایع دستی سنگ نوردی قهوه خانه ها، رستوران ها، هتل ها و غیره تامیل واقعا شلوغ و پر از رنگ است. پر از توریست جذاب و دیدنی، هتل ما در بهترین دروازه به تامیل است.

اما صبح روز بعد ماجراجویی ما رسما آغاز شد، به فرودگاه رفتیم و سوار کوچکترین هواپیما شدیم تا با یک پرواز فراموش نشدنی ۴۰ دقیقه ای به یکی از سخت ترین و ترسناک ترین فرودگاه های دنیا یعنی فرودگاه تنزینگ هیلاری در لوکا برویم. این دروازه ورود به Khumbu، پارک ملی ساگارماتا و کوه اورست است. همه کوهنوردانی که می خواهند به اورست، آمادابلام، لوتسه، نوپاست، مراپیک، قله جزیره، لوبوچه و بسیاری از کوه های دیگر صعود کنند، باید یک مسیر را طی کنند و همه ما در یک مسیر هستیم.

پس از رسیدن به لوکلا و جمع آوری اثاثیه، سفری کوتاه داریم تا به روستای پیکدینگ برسیم، اما در تمام روزهای اورست بیس کمپ ترک، سفر مهمتر از مقصد و پر از شگفتی ها و جاذبه هاست. حافظه دوربین خود را از قبل خالی کنید زیرا تصاویر زیبای خود را ذخیره خواهید کرد. بعد از پاکدینگ فردای آن روز به مهم ترین و زیباترین و معروف ترین دهکده در مسیر بیس کمپ اورست رسیدیم: نامچی بازار… اما جاده قبل از رسیدن به نامچی بازار شما را غافلگیر خواهد کرد. جنگل‌های سرسبز کاج هیمالیا و پل‌های معلق که یکی پس از دیگری از آن‌ها عبور می‌کنیم تا به پل معروف، بزرگ و مرتفع هیلاری به نام سر ادموند هیلاری، اولین فاتح قله اورست برسیم و مردم از آن بالا می‌روند و با پرچم‌های رنگی دعا می‌کنند.

خاتا (نوعی پارچه زرد یا سفید که چیدمان می کنند) و حیات وحشی که اگر خوش شانس باشیم گوسفند آبی هیمالیا، دال هیمالیا یا آهوی هیمالیا، پسرعموهای هیمالیا، آهوی مشک و گاهی و حتی کمتر پلنگ برفی دیده می شود.

بازار نامچی شهری بزرگ در قلب منطقه خومبو است. تقریباً تمام خانه های آنجا به تپه ها خدمت می کنند. مغازه ها و فروشندگان زیادی در سراسر منطقه وجود دارد. در بازار نامچی می‌توان از مزرعه یاک (گاوهای هیمالیا)، مدرسه ادموند هیلاری (اولین فاتح اورست) و موزه شرپا و همچنین منظره مجسمه تنزینگ نورگی (نخستین فاتح اورست) دیدن کرد. . ادموند هیلاری در سال 1953) که از آنجا می توانیم سقف جهان را ببینیم.
جهت سازگاری با ارتفاع باید یک روز را در نامچه بازار توقف کنیم و فرصت کافی برای کشف منطقه وجود دارد. مدرسه هیلاری، موزه شرپا، مزرعه یاک (گاوهای هیمالیا) و نقطه دید اورست مکان هایی برای بازدید در نامچه هستند. بعد از نامچه بازار به تنبوچه رفتیم، معبدی زیبا و بزرگ با پس زمینه کوه معروف آمادابلام، مکانی عالی برای مدیتیشن و تجربه آرامش هیمالیا. در مسیر تنبوچه، مناظر زیبای کوه‌های نوپاست و لوتسه را می‌بینیم و اگر خوش شانس باشیم، حیات وحش هیمالیا را خواهیم دید. از تنبوچه به دینبوچه می رویم، در راه صومعه زیبای پانگبوچه را خواهیم دید که از قرن شانزدهم تأسیس شده است. البته عکاسی در این صومعه ممنوع است. در دینگبوچه به یک ویو پوینت در بالای روستا خواهیم رفت تا قلل هشت هزاری لوتسه، چوآیو و ماکالو و همینطور قلل آمادابلام و آیلند پیک را ببینیم.

از دینگبوچه به سمت لوبوچه می رویم، ارتفاع تقریباً 5000 متر است، حدود 9 کیلومتر با کمپ اصلی اورست فاصله دارد، اما قبل از رسیدن به بیس کمپ باید یک روز کامل اینجا بمانیم تا بدنمان با ارتفاع سازگار شود.

در این برنامه همراه با راهنمای سفر حرفه ای تمامی نکات و توصیه های لازم برای ارتفاع را دریافت خواهید کرد تا بتوانید با کمترین اثر بیماری ارتفاع و در بهترین شکل خود وارد ارتفاعات شوید.

اکنون زمان رسیدن به بیس کمپ اورست است. از لوبوچه به گورکشپ می رویم و مسیر را ادامه می دهیم تا به کمپ اصلی اورست می رسیم و رد پای خود را در اینجا به همراه هزاران نفری که در طول چندین دهه قبل از ما به اینجا آمده اند، باقی می گذاریم.

پس از استراحت کوتاهی در کمپ اصلی به گوراخشپ برمیگردیم و شب را در اینجا در ارتفاع 5000 متری می گذرانیم و روز بعد به کالاپاتار در ارتفاع 5550 متری صعود می کنیم تا منظره باورنکردنی طلوع خورشید در کوه اورست را ببینیم. برای برخی از اعضای گروه این احتمالاً نقطه ای بالاتر از آن چیزی است که تا به حال صعود کرده اند. منظره طلوع خورشید در پس زمینه بام دنیا باورنکردنی است، باور کنید اینجا قطب سوم زمین یعنی قله اورست است.

حال باید مسیر را برگردیم. برای دیدن جاذبه های بیشتر مسیر برگشت را کمی متفاوت انتخاب می کنیم و در نهایت دوباره به نامچه بازار می رسیم و از آنجا به لوکلا می رویم و به کاتماندو پرواز می کنیم و در هتل اقامت می کنیم.

این هتل در قلب تامیل نادو واقع شده است و مقصدی برای استراحت، خرید و گشت و گذار است. معبد میمون ها، معبد معروف پاشوپاتیناث، چشمان بودانات و بودا و میدان دوربار از جاذبه های مهم کاتماندو هستند که می توانید امروز و فردا را در این شهر سپری کنید. همچنین شهر زیبای باکتاپور به کاتماندو نزدیک است که می توانید از آن دیدن کنید. در صورت تمایل می توانید 3 روز دیگر بمانید و از پارک ملی چیتوان نپال دیدن کنید.

شما می توانید یک روز اضافی در کاتماندو بمانید تا زمان بیشتری برای دیدن بیشتر شهر و مناطق اطراف آن و حتی یادگیری تامیل بدست آورید.

بهترین زمان برای بیس کمپ اورست

بهترین فصل برای کوهنوردی به منطقه اورست در طول پاییز و بهار، ماه های سپتامبر، اکتبر، نوامبر، مارچ، آپریل و می است.
در فصل پاییز، ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر هوا صاف با دمای گرم و دید عالی است. از آنجایی که هوا معتدل است، گشت و گذار در منطقه بسیار آسان است.

در فصل بهار، مارچ، آپریل و می نیز بهترین زمان برای بازدید از منطقه اورست است که پایان زمستان را نشان می دهد. در فصل بهار تغییری در توپوگرافی منطقه ایحاد می کند.منظره درختان رودودندرون با رنگ‌های مختلف، درخت‌های پوشیده از خزه و ارکیده، درختان رنگارنگی که کیلومترها کشیده شده‌اند و کوه‌های سفید برفی در پس‌زمینه آسمان آبی شفاف و قله‌های سر به فلک کشیده را به ارمغان می آورد.
فصل باران های موسمی برای کوهنوردی مناسب نیست زیرا آب و هوا سخت می شود و به سختی می توان تردد کرد و سیل مکرر رفت و آمد را تا حد زیادی مختل می نماید. بنابراین معمولاً کوهنوردان از کوهپیمایی در فصل بارانی های موسمی اجتناب می کنند.
در فصل زمستان، در این منطقه مقدار زیادی برف می‌بارد و بیشتر مسیر را می‌پوشاند و دسترسی به بیشتر مناطق اورست ممنوع است و امکان پیاده‌روی را غیرممکن می‌کند.

نکته خیلی مهم:

به دلیل ماهیت سفرهای کوهنوردی با توجه به صلاحدید راهنمای برنامه امکان تغییرات و جابجایی وجود دارد. ایمنی شما برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. در هر زمان که احساس کنیم که امنیت شما در خطر است ما اختیار مطلق داریم که سفر را لغو کنیم یا برنامه سفر را تغییر دهیم. شرایط آب و هوایی، وضعیت سلامتی اعضای گروه، بلایای طبیعی و مواردی از این دست، می‌توانند به تغییر در برنامه سفر در هنگام سفر به مناطق کوهستانی منجر شود. با این حال، ما به شما اطمینان می دهیم که تمام تلاش خود را برای رعایت برنامه سفر فوق انجام خواهیم داد.

خدمات تور
attach_money
هزینه
hotel
اقامت
airport_shuttle
حمل و نقل
restaurant
وعده‌های غذایی
pets
بازدیدها
description
سایر

سفر به بیس کمپ اورست، نمای بام دنیا و مرتفع ترین قله جهان، نمای چهارمین کوه دنیا لوتسه، نمای پنجمین کوه دنیا ماکالو، نمای ششمین کوه دنیا چوآیو، نمایی از بسیاری از کوه های مرتفع و معروف هیمالیا، صعود تا ۵۵۵۰ متر در همیالیا، لمس فرهنگ و تاریخ مردم منطقه و شرپاها، پل های معلق در مسیر، فرودگاه معروف تنزینگ-هیلاری، روستای معروف نامچه بازار، شگفتی های شهر کاتماندو

مقصد
هیمالیا – نپال

تاریخ سفر
از ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۳

هزینه سفر
1550 دلار + پرواز + ویزا

مسئول ثبت نام: آقای مرتضی هاشمی ۰۹۱۲۵۰۷۵۷۹۴

روز اول: یکشنبه 27 اسفند 1402

سفر از فرودگاه بین المللی تهران به کاتماندو – نفرات از هر کجای دنیا و ایران (که دارای فرودگاه بین المللی است) می توانند در کاتماندو به گروه بپیوندند.

روز دوم: دوشنبه 28 اسفند 1402

ورود به فرودگاه بین المللی تریبووان نپال – ترانسفر به هتل – استراحت و گشت و گذار رایگان
بعد از انتقال به هتل برای خرید سیم کارت و تبادل پول به شهر می رویم و عصر دور هم جمع می شویم تا از طریق راهنمای برنامه تمام نکات سفر را به شما ارائه دهیم. البته همسفران قبل از سفر و داخل گروه در جریان مسائل مهم و حیاتی قرار خواهند گرفت

روز سوم: سه ​​شنبه 29 اسفند 1402

پرواز از کاتماندو به لوکلا – حدود 40 دقیقه
و مسیر لوکلا تا پاکدینگ – 6 کیلومتر – 4 ساعت – ارتفاع 2850 متر
صبح زود به فرودگاه می رویم و سوار یک هواپیمای کوچک دو ملخه می شویم تا یک پرواز فراموش نشدنی و هیجان انگیز به لوکلا داشته باشیم. می توانید از شهر دیگری به نام Remeshop به لوکلا بروید که حدود 4 ساعت از راه زمینی تا کاتماندو فاصله دارد. .
سال نو را با هم در پاکدینگ جشن خواهیم گرفت.

روز چهارم: چهارشنبه 1 فروردین 1403

پیاده روی از Phakding تا Namche بازار – 7.5 کیلومتر – 7 ساعت – ارتفاع 3440 متر.
امروز بعد از صرف صبحانه در پاکدینگ آماده می شویم تا به بازار نامچه برویم، از جنگل های کاج عبور کنیم و در صورت مساعد بودن هوا، اولین منظره خود را از اورست ببینیم. پس از بررسی پارک ملی ساگارماتا و پل های معلق، از جمله پل هیلاری، وارد بازار نامچه می شویم. اینجا ورودی اورست است.

روز پنجم: پنجشنبه 2 فروردین 1403

روز شاد و آرام در نامچه بازار – ارتفاع 3440 متر
این روز در بازار نامچه می مانیم تا بدن خود را با ارتفاعات هماهنگ کنیم. فرصت های زیادی برای بازدید از اینجا وجود دارد. اول بازار نامچه مملو از فروشندگان و صنایع دستی و محصولات محلی، کافه و رستوران است. همچنین می‌توانید از مزرعه یاک یا موزه شرپا یا مدرسه هیلاری بازدید کنید، و اگر قصد دارید کوه اورست را ببینید، البته نقطه دیدبانی اورست.

روز ششم: جمعه 3 فروردین 1403

پیمایش از نامچه به تنگبوچه به دبوچه – 9.5 کیلومتر – 6 ساعت – ارتفاع 3855 متر
مسیر پر از فراز و نشیب در جنگل های کاج است اما بسیار دیدنی و زیبا است. اگر خوش شانس باشیم، می توانیم حیات وحش بومی هیمالیا را در اینجا ببینیم.
در راه ما منظره ای از کوه های لوتسه، نوپسته و آمادابلام داریم. در تنگبوچه از بزرگترین معبد بودایی در منطقه بازدید می کنیم.

روز هفتم: شنبه 4 آوریل 1403

دبوچه به دنگبوچه – 12 کیلومتر – 7 ساعت – ارتفاع 4360 متر
امروز از روستاهای کوچکی می گذریم و منظره شگفت انگیز کوه آمادابلوم جلوی چشمانمان است.

روز هشتم: یکشنبه 5 فروردین 1403

یک روز تهویه مطبوع و استراحت در دینگبوچه – 4360 متر بالاتر از سطح دریا
به دلیل اختلاف ارتفاع گرفته شده و ارتفاع شبهای بعدی اینجا واجب است که یک روز دیگر توقف کنیم تا بدنمان با ارتفاع سازگار شود. یادمان باشد به صحبت های راهنمایان ایرانی و نپالی همراه گروه به دقت گوش دهیم تا دچار مشکلات حاد ارتفاع زدگی نشویم
در دینگبوچه برای اینکه مشغول باشیم از یک یالی بالا خواهیم رفت تا نمایی خیره کننده از دو کوه هشت هزاری دیگر یعنی چوآیو و ماکالو به همراه آمادابلام و آیلند پیک داشته باشیم.

روز نهم: شنبه 5 فروردین

از دینگبوچه تا لوبوچه – 8.5 کیلومتر – 6 ساعت – ارتفاع 4930 متر
در مسیر از یخچال معروف خومبو عبور می کنیم و سنگ یادبود کوهنوردانی را که در این مکان در تپه توکلا جان خود را از دست داده اند می بینیم.

روز دهم: یکشنبه، 6 فروردین

لوپوچه به کمپ اصلی اورست در 5364 متر و بازگشت به گورک شپ در 5185 – 15 کیلومتر – 10 ساعت یک شب اقامت.
از روزی که شما در این عزم سفر کردید فوق العاده است. ما در امتداد دره خومبو حرکت می کنیم و به روستای کوچ گورک شپ می رسیم، وسایلمان را آنجا می گذاریم و به سمت کمپ اصلی اورست ادامه می دهیم. امروز بیش از هر زمان دیگری به بام جهان و قطب سوم زمین نزدیکتر می شویم و یخچال بزرگ و معروف خومبو نیز درست در مقابل ما قرار دارد. اینجا مثل یک سیاره دیگر است. بعد از عکاسی زیاد و کمی استراحت به گورخشپ برمی گردیم و شب را در آنجا سپری می کنیم.

روز یازدهم: دوشنبه 7 فروردین

صعود به کالاپاتار در ارتفاع 5550 متر بازگشت به گورک شپ و سپس فرود به پریچه – 9.5 کیلومتر – 8 ساعت – ارتفاع 4250 متر
امروز صبح زود به کالاپاتار می رویم تا منظره خیره کننده طلوع خورشید را از بام دنیا ببینیم، باور کنید این منظره را در هیچ جای دیگری نخواهید دید. پس از گذراندن مدتی برای عکاسی و دیدن منظره، به گورک شپ برمی گردیم، صبحانه می خوریم و به سمت پریچه می رویم.

روز دوازدهم: سه شنبه 8 فروردین

پیاده روی از پریچه (4250 متر) تا تنگبوچه (3850 متر) – 8.5 کیلومتر – 6 ساعت
امروزه این مسیر از میان درختان چنار و درخت ملی نپال، درخت معروف و زیبای لالی کوروس می گذرد.

روز سیزدهم: چهارشنبه 9 فروردین

تنگبوچه (3850 متر) تا نامچه بازار (3440 متر) – 9.5 کیلومتر – 6 ساعت
امروزه این مسیر از میان جنگل‌هایی می‌گذرد که در آن‌ها شانس زیادی برای دیدن حیات وحش مانند قرقاول هیمالیا، آهو مشک وجود دارد و البته در گذشته این مکان محل زندگی پلنگ‌های برفی نیز بوده است.
یک شب را در نامچه بازار می گذرانیم و این سومین شب ما در نامچه است و اکنون باید خداحافظی کنیم.

روز چهاردهم: پنجشنبه 10 فروردین

از نامچه بازار (3440 متر) تا لوکلا (2850 متر) – 13 کیلومتر – 7 ساعت
گذر از پل های ثابت و طبیعت زیبای منطقه سهم این روز کوتاه از آخرین روزهای سفرمان به منطقه اورست است.

روز پانزدهم: جمعه 11 فروردین

بعد از صرف صبحانه با یک پروزا دلپذیر از منطقه اروست خداحافظی می کنیم، به امید اینکه به زودی فرصت این فراهم شود که مجدد اینجا باشیم. به هتل می رویم و حال وقت خوش گذرانی است. تامیل، قلب کاتماندو است و هر نوع تفریحی آنجا وجود دارد، انواع رستوران ها، کافه ها و صد البته وقت برای خرید و سوغاتی نیز فراهم است. در شب دور هم جمع می شویم و یک شام خداحافظی را باهم خواهیم داشت و همینطور گواهی پیمایش مسیر بیس کمپ اورست را نیز دریافت خواهیم کرد.

روز شانزدهم: شنبه 12 فروردین

روز آزاد در شهر
توصیه می شود بعدازظهر را به بازدید از معبد پاشوپاتینا و معبد میمون ها بگذرانید و ظهر به تامیل نادو برگردید و ناهار بخورید. با توجه به ساعت پرواز امشب گروه به فرودگاه خواهد رفت.

روز هفدهم: شنبه ۱۳ فروردین 

باتوجه به زمان پرواز در این روز نفرات در منزلشان خواهند بود.

برای بخش پیمایش بیس کمپ اورست:

 • تمام وعده های غذایی در قسمت پیمایش بر عهده آوای طبیعت است که همگی وعده غذایی گرم و تازه است
 • وعده های غذایی نهار و شام در شهر بر عهده گردشگر استیک شب اقامت هتل قبل و دو شب اقامت هتل بعد از پیمایش در قلب محله تامیل کاتماندو در هتل ۳ ستاره و اتاق دو تخته است
 • تمامی اقامت های حین پیمایش در مسیر بیس کمپ اورست در بهترین هتل ها و لوژهای در دسترس است
هتل Sopa Lodge
۲ شب اقامت در هتل Sopa Lodge

هتل Sopa Lodge یک اقامتگاه سافاری لوکس است که در قلب دریاچه نایواشا کنیا واقع شده است. این استراحتگاه دارای موقعیتی آرام و زیبا مشرف به دریاچه و حیات وحش اطراف آن است. سوپا لوژ طیف وسیعی از گزینه های اقامتی را ارائه می دهد. اتاق‌های مجهز دارای حمام اختصاصی، تخت‌های دونفره، تلویزیون ماهواره‌ای و بالکن با چشم‌اندازهای خیره‌کننده از دریاچه و چشم‌انداز اطراف هستند. سوئیت‌ها جادارتر بوده و دارای یک فضای نشیمن مجزا و مینی بار هستند و ویلاهایی برای خانواده ها وجود دارد.

هتل Masai Mara Sopa Lodge
2 شب اقامت در هتل Masai Mara Sopa Lodge

اقامتگاه ماسای مارا سوپا لوژ در پارک ملی ماسای مارا Masai Mara قرار دارد و دارای استخر روباز، وای‌فای رایگان، سالن استراحت و تراس در اتاق ها می باشد و حدود 100 کلبه ارائه می دهد. همه اتاق ها دارای تلویزیون و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی رایگان هستند. صبحانه کامل انگلیسی، گیاهی یا وگان، غذاهای آفریقایی و بین المللی، غذاهای بدون لبنیات و حلال در رستوران Masai Mara Sopa Lodge سرو می شود.

هتل Swahili Beach
2 شب اقامت در هتل Swahili Beach

Swahili Beach یک 5 ستاره است که در مومباسا واقع شده و دارای ساحل خصوصی و امکانات ورزش‌های آبی در ساحل دیانی می باشد. این استراحتگاه در نزدیکی مرکز خرید The Diani Beach است و همچنین مهمانان می توانند در اتاق خود، از منظره دریا لذت ببرند. Swahili Beach دارای استخر روباز است و تمامی اتاق ها مجهز به تلویزیون، تهویه مطبوع و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی رایگان هستند.

مدارک مورد نیاز جهت ویزا:

۱) اسکن قطعه عکس رنگی ۳×۴ با زمینه سفید

۲) اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

3) کارت واکسن کرونا با حداقل دو دوز

نکات مهم و توصیه های سفر :

 • مبلغ ۱۰۰۰ دلار به عنوان پیش پرداخت موقع ثبت نام پرداخت می شود که در صورت کنسل کردن از طرف مسافر غیر قابل استرداد خواهد بود و مابقی هزینه تا قبل از شروع سفر، تسویه خواهد شد.
 • هزینه آب نوشیدنی و آب معدنی در طول پیمایش به عهده خود افراد است.
  انعام باربرها و تیم راهنمای صعود بر عهده همسفران است.
 • در این پیمایش بارها توسط باربر حمل خواهد شد (هر نفر یک کوله ۱۵ کیلوگرمی، در صورت بیشتر شدن بار پرداخت اضافه بار توسط مسافر خواهد بود)
 • وعده های غذایی در مسیر پیمایش به عهده تور است.
 • وعده های صبحانه در شهر برعهده تور است.
 •  بهترین زمان برای اجرای این برنامه فروردین ماه و مهر و آبان ماه می باشد  .
 • امکان اجرای این صعود در هر زمانی برای گروه های متقاضی وجود دارد.
 • هزینه پرواز بین المللی بر اساس نرخ مندرج در بلیط جداگانه و علاوه بر قیمت ارزی دریافت می شود.
 • اقامت در  هتل به صورت دو نفره می باشد در صورت درخواست اتاق سینگل با پرداخت مابه التفاوت ، امکان پذیر می باشد
 • هزینه عوارض خروج از کشور بر عهده خود افراد است.
 • بررسی تاریخ انقضای پاسپورت مبنی بر ۷ ماه اعتبار از زمان ورود به کشور مقصد، بر عهده خود افراد است.
 • کلیات و جزئیات سفر به صورت روزشمار در اختیار شما قرار گرفت. احتمال هرگونه تغییری به علت ماهیت برنامه های طبیعت گردی و ترکینگ، در صورت صلاحدید راهنمای تور وجود خواهد داشت.
 • در صورت انصراف از سفر، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در قرارداد سفرهای خارجی آوای طبیعت محاسبه خواهد شد.
 • مسئولیت کنترل اعتبار پاسپورت و ممنوع الخروجی به عهده مسافر می باشد

خدمات تور:

 • بیمه مسافرتی
 • کليه ترانسفرها در طول برنامه
 • سه شب هتل سه ستاره با صبحانه درقلب محله توریستی  کاتماندو
 • بلیط پرواز کاتماندو به لوکلا و بالعکس
 • مجوز ورود به پارک ملي ساگارماتا
 • مجوز TIMS و اجازه اقامت
 • تمام مالیتهای دولتی و همچنین محیط زیست
 • اقامت در تاپ ترین  هتل های کوهستاني در تمام مسیر
 • 3 وعده غذا در روز (انتخاب هر نوع غذا از منو هتل محل اقامت ) و نوشیدنی های گرم
 • حمل بار توسط باربر در تمام مراحل صعود
 • گاید بسیار حرفه ای نپالی در کنار تیم
 • مربی و مدرس فدراسیون کوهنوردی همراه تیم با تجربه چندین بار اجرای این برنامه
 • مدرک رسمی صعود قله کلا پاتار  ، و بیس کمپ اورست
 • شام و جلسه خوش آمدگویی و  در کاتماندو توسط شرکت میزبان نپالی

* هزینه هایی که شامل تور نمی شوند:

 • مبلغ بلیط هواپیما تهران به کاتماندو به مبلغ دلاری اضافه خواهد شد بلیط فعلا با ایر عربیا حدود ۲۵ میلیون
 • عوارض خروج از کشور
 • ویزای توریستی ۳۰ روزه نپال (۷۰ دلار ویزای ۳۰ روزه نپال)
 • هر گونه خدمات امداد ونجات (شامل : اعزام هلیکوپتر ، شرپا ،آمبولانس ، خدمات پزشکی و…)
 • ناهارو شام اقامت در هتل کاتماندو
 • هر گونه گشت شهری و برنامه های خارج از برنامه تور
 • هر گونه هزینه بار اضافی در پرواز بین المللی و داخلی
 • هر گونه پرداخت انعام به گایدهاو پرسنل محلی
 • هزینه تست کرونا در مسیر رفت و برگشت

ضوابط پرداخت:

1000 دلار + هزینه پرواز در هنگام ثبت نام و مابقی هزینه تا 1 هفته قبل از سفر می بایست پرداخت گردد.

هتل ها گارانتی میباشد و در صورت کنسلی هزینه ای عودت داده نمیشود.

لوازمتوضیحات
کارت شناسایی
تی شرت
لباس آستین بلند
یک دست لباس گرم
لباس زیر به تعداد روزهای برنامه
شلوارک
مایو
قرص مالاریا مفلوکین یا کلوروکین
کیت کمکهای اولیه به همراه داروهای شخصی
حوله و لوازم بهداشتی ، مسواک خمیر دندان
فلاکس و دمنوش
عینک آفتابی
کلاه آفتاب گیر
کرم ضد آفتاب
پول نقدحداقل ۳۰۰ دلار همراه بیاورید
چمدان سایز متوسط یا کوله پشتی

برای دریافت توضیحات کامل در مورد لوازم با سرپرست برنامه تماس بگیرید

پیشنهاد تور‌های دیگر:

keyboard_arrow_up