قله کهار

IMG 20210629 144712 770 01

قله کهار به ارتفاع ۴۰۵۰ متر از زیباترین قلل البرز است که بادهای آن در بین کوهنوردان معروف می باشد. زیبایی خاص منطقه کهار به خصوص در فصل پاییز هر علاقمند به طبیعت را مجذوب خود خواهد کرد. در این نوشته ابتدا به بیان منطقه قرارگیری کهار می پردازیم. پس از آن توضیحاتی پیرامون مسیر صعود کهار و قله ناز و کهار ارایه خواهد شد.

قله کهار کجاست

قله کهار در رشته کوه البرز و در کناره های جاده چالوس قرار گرفته است. کهار از سمت شمال غربی مشرف به منطقه طالقان، از سمت شمالی خط الرس شرقی آن مشرف به گردنه عسلک می باشد. این کوه در جهت جنوب غربی به قله ناز و از سمت شمال به ونتار متصل میشود. این قله بر بام روستای کلوان قرار گرفته است.

برای رسیدن به منطقه قله کهار ابتدا باید خودتان را به جاده چالوس برسانید. درجاده چالوس و پس از منطقه پل خواب در سمت چپ ورودی روستای کلوان قرار دارد.

مسیرهای صعود به قله کهار

مسیر روستای کلوان

مسیر معمول صعود به قله کهار از طریق روستای کلوان می باشد. ورودی این روستا در جاده چالوس و پس از ناحیه پل خواب قرار گرفته است. پس از عبور از کوچه باغ‌های روستا، مسیر مالرو و ابتدای یال اصلی قله در جهت شمال غربی هویدا می گردد.

پناهگاه کهار در ارتفاع ۳۲۰۰ متری مکانی مناسب برای شبمانی است. پس از عبور از جانپناه شیب مسیر بیشتر شده و تا یال گرزه نو امتداد می یابد. بعد از عبور از آخرین شیب یک قسمت نسبتا مسطح قرار دارد و پس از طی شیبی دیگر مسیر به قله ختم می شود.

قله ناز و کهار

یکی دیگر از برنامه های محبوب قابل اجرا در این منطقه پیمایش خط الراس بین ناز و کهار و صعود هر دو قله باشد. پس از صعود قله کهار ابتدا به سمت گردنه بین دو قله ارتفاع کم شده و سپس به سوی کهار کوچک ارتفاع افزایش می یابد. البته می توان قله را از سمت چپ به سوی گردنه ای که پس از آن قرار دارد، تراورس کرد. پس از کهار کوچک ارتفاع مجددا قدری کم شده و سپس مسیر به سمت قله میشینه نو یا ناز کوچک ادامه پیدا خواهد کرد. بخشی از مسیر به صورت سنگ و صخره است که از میان آنها می توان به صعود ادامه داد.

IMG 20210629 144652 243 2
قله کهار 3
برچسب ها: تور ارزان, طبیعت گردی, کهار, کوهنوردی

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پانزده − 1 =

keyboard_arrow_up