معرفی وب سایتهای هواشناسی

وب سایت هواشناسی

اطلاع دقیق از شرایط هوا در کوهنوردی، اسکی و سایر ورزشهای کوهستانی و فضای باز اهمیت حیاتی دارد. فعالیت در شرایط بد آب و هوایی می تواند میزان خطر را به طور تصاعدی افزایش دهد. از طرف دیگر داشتن اطلاعات از آنچه که ممکن است پیش رو باشد، باعث میشود که آمادگی کافی برای مواجه با شرایط داشته باشید. در ادامه به معرفی بعضی از بهترین وب سایتها در حوزه هواشناسی خواهیم پرداخت.

وب سایت های هواشناسی

مونتین فورکست

می توان گفت که در حال حاضر در کشور ما مشهورترین وب سایت در هواشناسی کوهنوردی مونتین فورکست است. این وب سایت با پوشش بیش از ۱۱۳۰۰ قله در نقاط مختلف جهان این امکان را به شما می دهد تا از شرایط جوی، فریزینگ لول، جهت و میزان باد اطلاع یابید. برای اکثر قلل در این وب سایت به اطلاعات پنج روز آتی اشاره شده است.

meteoexploration

دیگر سایتی که به پوشش هواشناسی قلل اختصاص دارد متئواکسپلوریشن می باشد. در این سایت نیز برخی از قلل ایران مانند دماوند، علم کوه پوشش داده شده اند. در این وب سایت نیز می توانید پیش بینی ۵ روزه از قلل را داشته باشید.

اسنو فورکست

وب سایت اسنوفورکست بر روی هواشناسی پیست های اسکی متمرکز است. در این جا می تواند به پیش بینی آب و هوای پیست های مختلف جهان از جمله پیستهای ایران دسترسی داشته باشید. یکی از تفاوتهای این سایت این است که در اکثر موارد پیش بینی شش روزه ارایه می دهد که یک روز از سایت های دیگر بیشتر می باشد.

accuweather

در این وب سایت می توانید به وضعیت هوای شهرهای مختلف دسترسی پیدا کنید. هرچند که آکو ودر را نمی توان یک وب سایت تخصصی ورزشی در نظر گرفت، اما با چک کردن هواشناسی شهرهای نزدیک به مناطق کوهستانی می توانید تخمینی به دست آورید.

برچسب ها: مطالب آموزشی, هواشناسی, وب سایتهای هواشناسی

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

یازده − پنج =

keyboard_arrow_up