قله بندعیش

Bande Eysh Peak

قله بند عیش، قله ای بسیار زیبا با ارتفاع ۲۷۷۰ متر در ارتفاعات شمال غرب تهران است که در شمال مناطق کن ( پارک کوهسار) ، شهران و حصارک کن واقع شده است . این قله از شمال و شمال غرب به جاده ی سولقان و به امام زاده داود ، از شرق به جاده فرحزاد و به امام زاده داود و از جنوب به حصارک (دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات) و شهران منتهی شده است .در اطراف قله بند عیش هیچ قله ی دیگری با ارتفاع همسان وجود ندارد و همچنین سطح صاف و صخره ای قله به زیباتر شدن نمای دور آن افزوده است .

در مسیر رسیدن به قله از پشت سر قله چین کلاغ و دوشاخ و توچال و از سمت راست جاده امام زاده داود و سنگان  و سمت چپ تهران زیبا نمایان است.مسیر دره حصارک به قله بند عیش جزو یکی از زیبا ترین دره های کوه های شمال تهران می باشد که شما را همراه با رودخانه تا ارتفاعات همراهی می کند . در راه چندین چشمه آب طبیعی وجود دارد. همچنین وجود درختان بسیار و باغات آلبالو و گیلاس و هلو و گردو در فصول مختلف سال زیبایی منحصر به فردی به مسیر داده که بی شک در خاطر شما ثبت خواهد شد.

در میانه راه به استخر آب بزرگی میرسید که برای استراحت و تجدید قوا مکان بسیار مناسبی است. در فصول گرم سایه ی درختان پناهتان خواهد شد و در فصول سرد و برفی سطح صاف و لوله کشی آب از چشمه می تواند کمک کننده باشد. در اینجا فضایی جهت پیست موتور سواری و پرواز با پاراگلایدر و کایت احداث شده است . در آب و هوای معتدل شما با تعداد زیادی موتورسوار کوهستان ملاقات خواهید کرد و حرکات و نمایش هنر کوهنوردیشان برایتان جذاب خواهد بود.

مسیر های دسترسی به قله بند عیش از این قرار است : مسیر جنوبی از حصارک و دره دوچناران . مسیر غرب از سولقان و سپس دره ای عمیق که در انتها به قله ختم می شود . مسیر شمالی از جاده امام زاده داود و دره منتهی به رندان می باشد . مسیر شرقی و شمال شرقی شامل یک راه پاکوب است که از غرب امام زاده به سمت قله می رود.جبهه جنوبی(حصارک) که در واقع مسیر اصلی صعود به قله است دو راه دارد که بعد از حدود یک ساعت کوه پیمایی سبک به هم میرسد
مسیر بالای دره از انتهای خیابان آبرسانی شروع شده و با گذر از کنار مجتمع های ورزشی دانشگاه علوم و تحقیقات ، از بالای دره حصارک (از سمت راست دره) گذر کرده تا در نهایت پس از حدود یک ساعت به کف دره حصارک می رسد.

نحوه دسترسی به قله بند عیش

دسترسی: بلوار سیمون بولیوار، خ شهدای حصارک، خ امام خمینی، خ آبرسانی
مسیر داخل دره. این مسیر در واقع بسیار زیبا اما کمی طولانی تر است، به این صورت که از همان ابتدا باید با گذر از کنار کافه ها (خ صحرا) وارد دره حصارک شده و از داخل دره و کنار رودخانه مسیر دره را ادامه دهید.
دسترسی: بلوار سیمون بولیوار، بعد از میدان دانشگاه، فرعی دوم به داخل حصارک، خ کشاورز، خ صحرا

بهار و زمستان بهترین فصول برای صعود به قله ی بند عیش است. در فصل پاییز بازی رنگ ها ی درختان فراوان مسیر شما را جادو می کند. ولی در نظر داشته باشید در فصول پاییز و تابستان رودخانه بسیار کم آب خواهد شد.

اگر به دنبال یک مسیر کوه نوردی زیبا، خلوت و پر آرامش هستید ما قله بند عیش را پیشنهاد میکنیم.

برچسب ها: بندعیش, طبیعت گردی, طبیعتگردی, قله بندعیش, کوهنوردی

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

16 − 5 =

keyboard_arrow_up