couple trekking together 1

آدمی همواره دوست دارد که از محیط شهری فاصله گرفته و برای به دست آوردن آرامش، به محیطی آرام و ساکت پناه ببرد. یکی از این مکان‌ها که آرامشی بی مانند دارد و می‌تواند خستگی زندگی شهری را از تن انسان به در کند، جنگل است. سفر به جنگل یکی از لذتبخش‌ترین سفرهایی است که هر فردی می‌تواند در زندگی‌اش تجربه کند، اما این سفر خالی از خطر و چالش نیست. می‌توان به جنگل سفر کرد، چالش‌ها را پشت سر گذاشت و به سلامت به خانه برگشت به شرطی که اصول جنگل نوردی و سفر به جنگل را بدانیم.

«جنگل نوردی» یکی از شاخه‌های مفرح و هیجان انگیز «طبیعت گردی» است که خطرهای احتمالی آن کمتر از کوهنوردی نیست، اما با رعایت جانب احتیاط و دانستن راهکارهای لازم برای رویارویی با برخی از وقایع پیش‌بینی نشده، مانند گم شدن در جنگل، می‌توان به تجربه‌های شیرین و جذابی در اعماق جنگل‌های سرسبز، دست یافت.

به طور کلی پیاده روی، حرکت و اقامت در جنگل را جنگل نوردی می‌گویند. در جنگل نوردی از خودرو استفاده نمی‌شود، بلکه بیشتر مسیر را باید پیاده طی کرد. این سفر ممکن است یک یا چند روز طول بکشد، نیاز باشد که در دل جنگل کمپینگ کنیم، معمولا از راهی که رفته‌ایم برمی‌گردیم، به جز برخی مواقع که از یک طرف جنگلی وارد شده و از طرف دیگر آن خارج می‌شویم.

مهم‌ترین اصل در «جنگل نوردی» و گشت و گذار در اعماق جنگل‌ها، داشتن یک راهنمای محلی یا «راه بلد» است.

امروزه در ایران شرکت‌های گردشگری، تورهای بسیاری را برای سفر به جنگل‌ها در نظر گرفته‌اند، سفر کردن با تورهای جنگل نوردی دارای مزایای بسیاری است از جمله: این تورها از نظر اقتصادی نسبت به سایر تورهای گردشگری مقرون به صرفه‌تر هستند، همگی دارای یک تور لیدر حرفه‌ای هستند که جنگل‌ها را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند در هنگام بروز مشکلات مختلف عکس العمل مناسب نشان دهد، در صورت سفر با تور دیگر خطرات سفر تنها به جنگل، فرد را تهدید نمی‌کند و… .

آوای طبیعت با سالها تجربه برگزاری تورهای جنگل نوردی و با شناخت و استفاده از تمامی پتانسیل های موجود در منطقه و لیدرهای محلی و آموزشهای لازم به افراد، امن ترین فضا را برای علاقمندان به اینگونه سفرها به وجود آورده است.

تور کویر گردی
keyboard_arrow_up