desert
kavir
kaavir
desert

کویرگردی را به جرات می‌توان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران دانست. تقریبا تمام گردشگران خارجی ترجیح می‌دهند که حتی یک تور یک روزه به کویرهای ایران داشته باشند. کویرهای مختلفی در ایران وجود دارند. کویرهایی که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند.

شب‌های پرستاره کویر و قدم زدن روی شن‌هایی که پایتان را وقتی زیرشان فرو می‌بری، خنکی به همه وجودت راه پیدا می‌کند، اگر دلتان را برده و باعث شده برای یک ثبت نام در یک تور کویرگردی یا برنامه‌ریزی یک سفر به کویر با دوستانتان دست به کار شوید، باید بگوییم که کویرنوردی راه و چاه خودش را دارد!

یکی از مهمترین و اولین مواردی که برای سفر به کویر باید در نظر بگیرید، بررسی بهترین زمان سفر است؛ چرا که کویر، آب و هوای خاصی دارد. شاید تصور کنید که چون کویر با خشکی و گرما عجین شده، همیشه باید انتظار آفتاب داغ و سوزان داشته باشیم. این تصور درست است اما در کنار روزهای گرم، شب‌های سرد و خشکی هم دارد.

هر سفری نیازمندی‌های خاص خود را دارد؛ سفر به کویر هم از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه ممکن است به ذوق رفتن به دل رمل‌های شنی و دریاچه‌های نمک، هوش از سرتان بپرد، اما غفلت نکنید و وسایل موردنیاز این سفر هیجان‌انگیز را با استفاده از راهنمای سفر به کویر و با دقت آماده کنید.

آوای طبیعت هر ساله با برگزاری تورهای کویر گردی و کمپ و اقامت در زیباترین و بکرترین کویرهای ایران بهترین گزینه برای انتخاب شما در سفری آگاهانه به کویرهای ایران خواهد بود.

تور رفتینگ
تور جنگل نوردی
keyboard_arrow_up