پیمایش کجور به سیسنگان

پیمایش کجور به سیسنگان

کجور به سیسنگان

کجور از مناطق شهرستان نوشهر است که در فاصله 60 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده. این منطقه به دلیل داشتن و آب و هوایی ییلاقی و جنگل های وسیع، جذابیت های فراوانی در بخش اکوتوریسم دارد.
 
 پارک جنگلی و ساحل سی‌سنگان نوشهر در سال ۱۳۴۴ خورشیدی توسط مهندس سعیدی آشتیانی طراحی و ایجاد شد. این پارک علاوه بر جاذبه‌های گردشگری و توریستی، سیاست حفظ و حراست از گونه‌های نادر و حفاظت‌شدهٔ گیاه شمشاد را به طور جدی دنبال می‌کند.
 
این پارک که در ۲۷ کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار دارد، از شمال به دریای خزر، از جنوب به سلسله جبال البرز، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا محدود می‌شود. مساحت این پارک در حدود ۶۰۲ هکتار است و زیستگاه انواع گونه‌های درختی، درختچه‌ای خشبی و علفی و جانوری است.
 
از کجور در کنار جاده ای که به نور می رود در سمت چپ ، جاده خاکی وجود دارد که تپه را دور می زند و به سمت چند معدن می رود این مسیر را که ادامه بدهید به معدن می رسید و بعد از 1.5 ساعت در مسیر خاکی به یک دوراهی می رسید که یکی مسیر به سمت پایین و داخل جنگل می رود و مسیر بعدی به سمت بالا .
داخل جنگل می شوید و بعد از 0.5 ساعت به اولین چشمه می رسید.
بعد از ادامه مسیر به رودخونه می رسید و بقیه مسیر کنار رودخونه می باشد بعد از 3 الی 4 ساعت پیاده روی  به یک گوسفند سرا می رسیدکمی جلو تر یک چشمه میبینیم که مکان مناسبی برای چادر زدن است .
صبح به حرکت خود ادامه میدهید که بعد از طی یک ساعت مسافت به یک آبشار 25 متری میرسید و از اینجا جنگل خیلی انبوه می شود ، و پس از گذر یک آبشار دیگر و طی مسافتی حدود 4 الی 5 ساعت از جنگل خارج میشویم .
جنگل کجور به سیسنگان مکان زیبایی است  که از بودن داخلش سیر نمی شوید . این پیمایش حدود 27 کیلومتر می باشد که با توجه به کوله های سنگین باید آمادگی بدنی بالایی داشته باشید.avayetabiat 16294365822192
برچسب ها: ,

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست