نایروبی مرکز سافاری حیات وحش کنیا

nairobi national park

نایروبی مرکز سافاری حیات وحش کنیا

نایروبی پایتخت کنیا یکی از قطب های گردشگری قاره آفریقا است که به دلیل سافاری های منحصر به فرد، پناهگاه زرافه ها و حیات وحش متنوع، گردشگران زیادی را به کنیا می کشاند. گردشگری این منطقه هر سال در حال افزایش است و می توانید از ایران به کشور کنیا و شهر نایروبی کنیا در تور کنیا سفر کنید. در این مقاله به معرفی شهر نایروبی، جاهای دیدنی و گردشگری منطقه می پردازیم.

نایروبی کجا واقع شده است؟

نایروبی، پایتخت کنیا، کلانشهری پر رونق است که در کشوری با مساحت 582650 کیلومتر مربع (تقریباً نصف وسعت ایران) به سرعت در حال رشد است. نایروبی همیشه در حال حرکت، رشد و تغییر است.

نایروبی

نام نایروبی از عبارت ماسایی به معنای “محل آب های خنک” گرفته شده است، اما بیشتر به عنوان “شهر سبز در خورشید” شناخته می شود. این شهر که بین سومالی و تانزانیا در شرق آفریقا واقع شده است، مکانی است که ساکنان شهر با حیات وحش در نزدیکی آن زندگی می کنند و احتمالاً تنها شهری است که یک پارک سافاری در محدوده شهر خود دارد.

امروزه نایروبی یکی از تاثیرگذارترین شهرهای آفریقا و یک مرکز مهم تجاری و مالی با مقر منطقه ای شرکت ها و سازمان های بین المللی مختلف است. همچنین دارای بیشترین تعداد مراکز خرید در کنیا و مهم ترین جاذبه های گردشگری در کنیا است.
علاوه بر جمعیت جوان، نایروبی یکی از بالاترین شهرهای آفریقایی را نیز دارد. با پروژه های املاک و مستغلات بزرگ و آسمان خراش هایی که به طور منظم در افق ظاهر می شوند.

با وجود حرکت سریع و رشد تمام نقاط نایروبی، ترافیک یکی از چیزهایی است که در شهر به کندی حرکت می کند، که در شهر مشکل ساز شده است.

آب و هوا در نایروبی

در نایروبی تابستان ها گرم و زمستان ها کوتاه، خنک، خشک و نیمه ابری است. در طول سال، دما معمولاً بین 12 تا 27 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت به زیر 10 درجه سانتیگراد یا بالای 30 درجه سانتیگراد می رسد. از این رو، آب و هوای نایروبی در طول سال دلپذیر است.

بنابراین، در طول فصل گرم در نایروبی، میانگین دمای روزانه بالای 27 درجه است. گرم ترین هوای نایروبی در ماه مارس است، میانگین دما در روز 27 درجه و در شب دما تا 13 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. سردترین هوای نایروبی در ماه جولای با میانگین دمای 15 درجه سانتیگراد است. بنابراین می توانید در تمام طول سال به نایروبی سفر کنید، توصیه ما در تابستان است.

تاریخچه نایروبی

آغاز رشد شهر نایروبی را می توان تا حد زیادی با ورود راه آهن دید. بدون طرح مذکور، امروز نمی توانستیم شاهد توسعه نایروبی باشیم.

این دو موضوع از سال 1895، زمانی که بریتانیا مشغول اتصال بخش‌هایی از امپراتوری خود با ساخت راه‌آهن از مومباسا در سواحل کنیا به مستعمره همسایه اوگاندا بود، در هم تنیده شدند. در سال 1899، نایروبی توسط مقامات استعماری به عنوان انبار راه آهن در راه آهن اوگاندا تأسیس شد.

اولین ساختمان‌ها در نایروبی زمانی ساخته شدند که راه‌آهن افتتاح شد. در غیر این صورت، این منطقه تنها یک سرزمین وسیع می بود که امکان پرورش حیوانات را داراست.

اولین ساختمان ها در نایروبی با شروع راه آهن ساخته شدند. در غیر این صورت، این منطقه فقط یک کشور پهناور خواهد بود که می توان در آن حیوانات پرورش داد.
راه آهن اوگاندا توسط بردگان هندی ساخته شد که در شرایط اسفناکی کار می کردند. برخی در حین کار در راه آهن مورد حمله حیوانات وحشی مانند شیر قرار می گیرند! با وجود شرایط وحشتناک پشت راه آهن، کنیا این میراث را به رسمیت می شناسد و آن را در موزه حفظ می کند.

در سال 1907، این شهر جایگزین ماچاکوس به عنوان پایتخت کنیا شد و به عنوان پایتخت ادامه یافت و پس از استقلال در سال 1963 شروع به رشد کرد.

نایروبی پایتخت سافاری جهان است

نایروبی که اکنون یکی از بزرگترین شهرهای آفریقا است، مدتهاست پایتخت سافاری این قاره بوده است و پارک ملی آن نقش مهمی در توسعه شهر ایفا می کند. مساحتی در حدود 134 کیلومتر مربع، زیستگاه بیش از 400 گونه پرنده و همچنین تعداد زیادی جانور مانند گاومیش، پلنگ، شیر و کرگدن است.

در کنار حیات وحش در نایروبی، خط افق شهر و پس‌زمینه غیرعادی هواپیماها روی زمین سوژه بسیاری از عکاسان شده است. این تضاد عجیب بین طبیعت و شهر یکی از فوق العاده ترین شرایط زندگی را در پایتخت ایجاد کرده است.

پارک ملی نایروبی

در کجای جهان می توانید شاهد حضور حداقل چهار جانور از بین بیگ فایو باشید که در کنار نیم میلیون نفر زندگی می کنند؟

مکان های دیدنی در نایروبی

مرکز زرافه نایروبی

نایروبی جاذبه های گردشگری زیادی دارد. پارک ملی نایروبی با نمونه هایی از ارتفاع زیاد، متنوع ترین و باشکوه ترین پارک ملی است. از دیگر مکان‌های دیدنی نایروبی می‌توان به زرافه و مرکز حیات وحش شلدریک اشاره کرد که می‌توانید از بازدید از حیوانات لذت ببرید. موزه ملی نایروبی نیز دارای تاریخ، فرهنگ و هنر این شهر است که شما را به خود جذب خواهد کرد.

پارک ملی نایروبی

پارک ملی نایروبی

پارک ملی نایروبی یکی از بزرگترین پارک های کنیا است که بیش از 500 گونه پرنده را در خود جای داده است. گونه های پرندگان پارک ملی نایروبی بسیار متنوع، رنگارنگ و زیبا هستند و از گونه های معروف پرندگان در پارک ملی نایروبی می توان به حواصیل سر سیاه، حواصیل سر سیاه، حواصیل دم دراز و شترمرغ اشاره کرد. بخش اعظم پارک ملی نایروبی از علفزارهای بکر تشکیل شده است و برای گونه های پرندگانی مانند بیوه جکسون که در طول تابستان در پارک تولید مثل می کنند، مهم است.

پارک ملی نایروبی علاوه بر پرندگان دارای حیات وحش ارزشمندی است. پارک ملی نایروبی محل زندگی 80 گونه پستاندار، 39 شیر و 90 کرگدن، 40 دوزیستان و خزندگان است. این پارک همچنین خانه پنج بزرگ است. سایر گونه های جانوری موجود در پارک ملی نایروبی عبارتند از: پلنگ، زرافه، اسب آبی، کفتار خالدار، گورخر، یوزپلنگ، غزال تامسون، غزال گرانت، ایمپالا، سگ آبی، بابون یاسی و بابون پشت سیاه. پارک ملی نایروبی همچنین دارای پناهگاه کرگدن است که یکی از موفق ترین پناهگاه های کرگدن در کنیا است و یکی از معدود پارک هایی است که بازدیدکنندگان می توانند از دیدن کرگدن های سیاه در زیستگاه طبیعی خود لذت ببرند.

اقامت در نایروبی

هتل نایروبی

گزینه های اقامتی زیادی در نایروبی وجود دارد. این شهر خانه برخی از بهترین هتل های کنیا است، اما برای مسافرانی که می توانند هزینه آن را بپردازند، یکی از مجلل ترین راه های اقامت در نایروبی اقامت در هتل زرافه مانور است. یک بوتیک هتل زیبا که به خاطر حیواناتش معروف است. زرافه ها به طور مرتب هنگام صبحانه می آیند و گردن خود را از پنجره بیرون می آورند تا به مهمانان خوش آمد بگویند!

سوغات نایروبی

سوغاتی کنیا

اگر به کنیا و نایروبی رفتید، مهم است که بخشی از این شهر را به عنوان سوغات با خود بیاورید. سوغاتی های نایروبی متفاوت هستند و می توانید آنها را خریداری کنید.

آینده نایروبی

تعداد بازدیدکنندگان کنیا و نایروبی در حال حاضر در حال رشد است و درآمد گردشگری 20 درصد در سال 2017 افزایش یافته است. همچنین اخیراً نایروبی به عنوان یکی از 10 مقصد برتر با رشد سریع توسط TripAdvisor معرفی شده است.

در حالی که نایروبی به تکامل خود ادامه می دهد، تنها چیزهایی که ثابت می مانند مردم آن و انرژی بی پایان شهر هستند. این مکان پر از زندگی است. اگرچه هر چهار سال یک بار در کنیا اختلاف سیاسی وجود دارد، اما بقیه اوقات می توانید در اینجا شاهد آرامش و عزت باشید. به گفته کارشناسان، جمعیت نایروبی در سال 2025 به شش میلیون نفر خواهد رسید، اما واضح است که “شهر سبز در آفتاب” قصد کاهش سرعت رشد خود را ندارد.

سوالات متداول در مورد شهر نایروبی

نایروبی پایتخت کدام کشور است؟

نایروبی پایتخت کنیا است

آب و هوا در نایروبی چگونه است؟

نایروبی شهری معتدل با میانگین دمای 27 درجه در تابستان و 15 درجه در زمستان است.

سوغات نایروبی چیست؟

جواهرات ماسایی، کتانجالا شیشه ای، کاسه مهره ها، مجسمه های چوبی دست ساز، لباس های سنتی ماسایی و غیره.

منبع: CnnTravel

TripAdvisor

NairobiNationalPark

برچسب ها: تور کنیا, جاهای دیدنی کنیا, سافاری حیات وحش, نایروبی, نایروبی پایتخت کنیا

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

2 × 1 =

keyboard_arrow_up