دیدنی های کنیا

دیدنی های کنیا

دیدنی های کنیا

شاید هیچ جای دیگری در این سیاره روح ماجراجویی و عاشقانه ای را که از دیدنی های کنیا احساس می کنید را تداعی نمی کند. جاذبه ها و فعالیت های مختلفی که می توانید در کنیا انجام دهید بسیار متنوع هستند. در یک تور طبیعت گردی می توانید از نقاط برجسته کنیا دیدن کنید.

کنیا یکی از مقاصد گردشگری معروف و جذاب در شرق آفریقا است و مکان های زیادی برای بازدید دارد. در زیر به برخی از مکان های دیدنی کنیا اشاره می کنم:7

1. پارک ملی ماسای مارا: این پارک ملی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کنیا است. در آنجا می توانید حیات وحش غنی مانند ببرها، وحشی ها، وحشی ها و فیل ها را ببینید. همچنین می توانید از روستاهای ماسایی دیدن کنید و فرهنگ و سنت های هندی را تجربه کنید.

2. پارک ملی آمبوسلی: این پارک ملی در جنوب شرقی کنیا قرار دارد و بسیاری از معروف ترین گونه های حیات وحش جهان را در خود جای داده است. در آنجا می توانید حیوانات مختلفی از جمله گوریل، شامپانزه، زرافه، گراز و یوزپلنگ را ببینید.

3. درخت بابون آفریقایی: در نایروبی کنیا درختی وجود دارد که زیستگاه گونه های مختلف بابون آفریقایی است. در این منطقه جدا از دیدن این حیوانات جذاب، می توانید از دیدن طبیعت زیبا نیز لذت ببرید.

4. شهر مومباسا: این شهر در ساحل قرار دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کنیا است. در مومباسا می توانید سواحل زیبا و رنگارنگ را تجربه کنید، غواصی کنید و از جزایر زیبای لامو و نگاریا دیدن کنید.

علاوه بر این، مکان های جالب دیگری در کنیا مانند کوه کلیمانجارو، دریاچه نایوشا، پارک ملی تسائو و بحران نهرو وجود دارد. اینها تنها چند مکان برای بازدید هستند و کنیا مکان های بیشتری مانند بازارهای محلی، موزه ها و صومعه ها برای بازدید دارد.

مکان های زیادی برای بازدید در کنیا وجود دارد. بازدید از پارک های ملی کنیا، همه را بهت زده می کند. در طول سفر خود به ماسای مارا، گله هایی از حیوانات وحشی را خواهید دید که در ساوانا پرسه می زنند. شما می توانید فیل ها را در Amboseli ملاقات کنید. یا دریاچه ناکورو پر از هزاران فلامینگو را تحسین کنید.

در سرزمین کنیا ی آفتابی، مهم ترین قبایل آفریقا مانند قبیله ماسایی، کیکویو و سامبورو وجود دارند که هنوز آداب و رسوم سنتی خود را حفظ کرده و در هماهنگی نسبی با جهان طبیعی زندگی می کنند. در ادامه به این مکان های دیدنی کنیا می پردازیم.

در کنیا کجا برویم؟

کنیا به غیر از پارک های سافاری معروف جهان، گنجینه های ساحلی نیز دارد. می‌توانید در صخره‌های مرجانی پر از ماهی غواصی کنید و شنا کنید، در سواحل مرواریدی استراحت کنید، فرهنگ و غذاهای مومباسا و مالیندی را تجربه کنید، و جزایر استوایی غرق در تاریخ سواحیلی را کاوش کنید.
جغرافیای کنیا نیز شگفت انگیز است. دره ریفت که توسط رشته کوه ها و سایر رشته های کوه احاطه شده است، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کنیا است که افراد زیادی را به خود جذب می کند. در ضلع شرقی این دره وسیع می توانید از قله های پوشیده از برف کوه های کنیا بالا بروید و در رودخانه زلال زلال ماهی قزل آلا ماهی بگیرید.

به نایروبی بروید. این پایتخت شلوغ دروازه ورود به یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین مقاصد گردشگری در جهان است.

 پارک جنگلی ماسایی مارا

ماسای مارا سافاری

ماسایی مارا یکی از باشکوه ترین پارک های بزرگ جهان و یکی از دیدنی های کنیا است که ثبت ملی شده است. مارا با تانزانیا هم مرز است. این نام از مجسمه های ماسایی قرمزپوش در پارک گرفته شده است. مارا در زبان مردم کنیا به معنای “افق دور” است که شاید اشاره ای به بازی نور و سایه درختان اقاقیا و آسمان پر از ابر در چمنزارهای وسیعی باشد که در این پارک به چشم می خورد.
در رودخانه مارا اسب های آبی و کروکودیل های زیادی وجود دارد. این پارک همچنین به دلیل جمعیت نسبتاً زیادی شیر، یوزپلنگ و پلنگ، غزال تامسون، به ویژه در ماه های خشک دسامبر تا فوریه شناخته شده است. با توجه به ارتفاع پارک، آب و هوای اینجا در طول سال معتدل و معتدل است.

پارک ملی آمبوسلی

پارک آمبوسلی

پارک ملی آمبوسلی، تاج گذاری شده توسط کلیمانجارو، بام آفریقا این پارک یکی از محبوب ترین پارک های توریستی و دیدنی های کنیا است. نام “آمبوسلی” از یک کلمه ماسایی به معنای “غبار شور” گرفته شده است و به درستی شرایط خشک پارک را توصیف می کند. این ذخیره‌گاه یکی از بهترین مکان‌های آفریقا برای دیدن گله‌های بزرگ فیل‌ها از نزدیک است.

سایر حیات‌وحش‌هایی که معمولاً در این پارک دیده می‌شوند شامل گربه‌های بزرگ مانند شیر و یوزپلنگ، و همچنین زرافه، ایمپالا، اِلند، گاومیش آبی، غزال و بیش از 600 گونه پرنده است. دوستداران طبیعت می توانند پنج زیستگاه مختلف را در اینجا کشف کنند، از بستر خشک دریاچه آمبوسلی گرفته تا تالاب های چشمه های گوگرد تا ساوانا و جنگل ها. پارک ملی آمبوسلی یکی از زیباترین مقاصد گردشگری کنیا است.

پارک ملی ساوو

پارک ملی ساوو

بزرگترین پارک ملی کنیا، Tsavo، به دو بخش Tsavo West و Tsavo East تقسیم می شود.  این پارک‌ها با هم چهار درصد از مساحت کشور را تشکیل می‌دهند و شامل رودخانه‌ها، آبشارها، ساوانا، تپه‌های آتشفشانی، یک فلات عظیم گدازه‌ای سنگی و تنوع چشمگیر حیات وحش می‌شوند.

ساوو شرقی

در نیمه راه بین نایروبی و مومباسا، به دلیل تماشای گله های بزرگ فیل ها در حال حمام کردن مشهور است. درختان نخل بلند در کنار رودخانه گالانا قرار دارند. از جاذبه های دیگر می توان به فلات یاتا، طولانی ترین جریان گدازه در جهان اشاره کرد.

ساوو غربی

این منطقه مرطوب تر و دارای ویژگی های توپوگرافی بیشتری است و این مناطق از پارک زیباترین مناظر را دارند. چشمه‌های مزیما، مجموعه‌ای از چشمه‌های طبیعی با جمعیت زیادی از اسب‌های آبی و کروکودیل‌ها از نکات برجسته اینجا هستند. دهانه چایمو مکانی عالی برای دیدن پرندگان شکاری است. ذخیره‌گاه کرگدن Ngulia به دلیل پوشش گیاهی متراکم‌تر، دیدن حیات وحش در Tsavo West آسان نیست، اما گردشگران این همه زیبایی را از دست نمی‌دهند.

پارک ملی دریاچه ناکورو

ملی دریاچه ناکورو

پارک ملی دریاچه ناکورو، در مرکز کنیا، به خاطر گله های بزرگ فلامینگوهای صورتی معروف است. پرندگان به سمت خود دریاچه ناکورو، یکی از دریاچه های سودا در دره ریفت، که تقریبا یک سوم مساحت پارک را در بر می گیرد، جمع می شوند. این پارک در سال 1961 تأسیس شد و بیش از 450 گونه پرنده در اینجا ثبت شده است و گونه های بسیار دیگری نیز وجود دارد.

شیر، پلنگ، بز کوهی، واترباک، پیتون و کرگدن سفید برخی از حیواناتی هستند که در این پارک خواهید دید، جایی که مناظر آن از علفزارهای کنار دریاچه تا کوه ها و جنگل ها را در بر می گیرد. این پارک همچنین بزرگترین جنگل شمعدانی آفریقا را در خود جای داده است. این ساکولنت های بلند و شاخه دار بومی این منطقه هستند.

جزیره لامو

جزیره لامو

در شمال شرقی مومباسا، جزیره کوچک لامو جذابیت دنیای قدیم دارد. شهر قدیمی لامو، میراث جهانی یونسکو و یکی از مکان‌های دیدنی کنیا، قدیمی‌ترین سکونتگاه مسکونی کنیا است که قدمت آن به قرن دوازدهم بازمی‌گردد. با قدم زدن در خیابان‌های پر پیچ و خم جزیره، می‌توانید تاریخ تجاری غنی جزیره را مشاهده کنید.

در ساختمان ها ویژگی های معماری جهان عرب، اروپا و هند با تکنیک سواحیلی آمیخته شده است. درهای چوبی حکاکی شده پیچیده، ساختمان های سنگی مرجانی، حیاط های مخفی، ایوان ها و نورگیرها از ویژگی های مشترک ساختمان های جزیره هستند. وقتی از این جزیره دیدن می کنید، احساس می کنید که در زمان به عقب برمی گردید.

اکثر مردم لامو مسلمان هستند و زن و مرد هر دو لباس سنتی می پوشند. یکی از جاذبه های اصلی جزیره، موزه لامو است که نمایشگاه هایی در مورد فرهنگ سواحیلی و تاریخ دریایی منطقه دارد.

پارک ملی نایروبی

پارک ملی نایروبی - نارون اکوتور

از دیدنی های کنیا پارک ملی نایروبی تنها پارک ملی در تمام جهان است که در یک پایتخت واقع شده است. بازدیدکنندگان می توانند حیواناتی مانند شیر، پلنگ و زرافه را در پس زمینه افق شهر نایروبی ببینند. این پارک همچنین مسیرهای پیاده روی و مناطق پیک نیک را ارائه می دهد.

دریاچه ویکتوریا

دریاچه ویکتوریا

دریاچه ویکتوریا بزرگترین دریاچه آب شیرین در آفریقا است که در مرز مشترک کنیا، تانزانیا و اوگاندا قرار دارد. بازدیدکنندگان می توانند در این دریاچه قایق سواری کنند، به ماهیگیری بروند یا جزایر متعدد دریاچه را کاوش کنند. این دریاچه فرهنگ محلی پر جنب و جوش با دهکده ها و بازارهای ماهیگیری سنتی را ارائه می کند.

شهر قدیمی مومباسا

مومباسا

شهر تاریخی مومباسا از دیدنی های کنیا یک ترکیب از فرهنگ های آفریقایی، عربی و اروپایی است. بازدیدکنندگان می‌توانند در خیابان‌های باریک مملو از ساختمان‌های باستانی پرسه بزنند، غذاهای محلی را امتحان کنند و در بازارهای شلوغ سوغاتی بخرند.

پارک ملی دروازه جهنم

پارک ملی دروازه جهنم

پارک ملی دروازه جهنم به دلیل فعالیت های زمین گرمایی در این منطقه که باعث ایجاد منافذ بخار، چشمه های آب گرم و صخره های شیب دار می شود، «دروازه جهنم» نامیده می شود. بازدیدکنندگان می توانند در مناظر منحصر به فرد پارک پیاده روی، دوچرخه سواری یا صخره نوردی کنند و در طول مسیر گاومیش، گورخر و شامپانزه را ببینند.

ساحل دیانی

دیانی

ساحل دیانی یکی از محبوب ترین مقاصد ساحلی از دیدنی های کنیا است که به خاطر شن های سفید، آب شفاف و صخره های مرجانی معروف است. بازدیدکنندگان می توانند شنا کنند، آفتاب بگیرند و در ورزش های آبی مانند غواصی، غواصی و موج سواری شرکت کنند.

جمع بندی

کنیا کشوری متنوع و جذاب است که برای هر گردشگری با هر سلیقه ای جاذبه هایی دارد. از حیات وحش ماسای مارا گرفته تا ثروت فرهنگی جزیره لامو و شهر قدیمی مومباسا، جاذبه های کنیا متنوع هستند. چه عاشق طبیعت باشید، چه عاشق تاریخ، یا فقط به دنبال یک تعطیلات ساحلی آرام باشید، کنیا را دوست خواهید داشت. کنیا با مردم دوستانه، غذاهای خوشمزه و فرهنگ پر جنب و جوش، مطمئناً تجربه ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.

منابع: PlanetWare

Touropia

TravelTriangle

برچسب ها: تور خارجی, تور کنیا, جاهای دیدنی کنیا, دیدنی های کنیا, ماسای مارا

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پانزده − 4 =

keyboard_arrow_up