جنگل بامبو ژاپن (آراشیاما، کیوتو)

کیوتو ژاپن

جنگل بامبو ژاپن در دامنه «کوه های طوفان» در شمال شهر کیوتو قرار دارد و برای استراحتی دلنشین در طبیعت در طول سفر به ژاپن فوق العاده است. از این جنگل بامبو ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته می توانید دیدن کنید و ورود به جنگل رایگان است. جنگل بامبو ژاپن بسیار زیبا و معروف است و آن را به یکی از مقاصد اصلی بازدید در تور ژاپن آوای طبیعت تبدیل می کند. در ادامه به معرفی جنگل بامبو ژاپن و جاذبه های دیدنی آن می پردازیم.

جنگل بامبو ژاپن کجاست؟

جنگل بامبو کیوتو

جنگل بامبو ژاپن در دامنه «کوه های طوفان»  در منطقه بسیار زیبای آراشیاما در شمال شهر کیوتو قرار دارد. یک سفر یک روزه باورنکردنی را از شهر کیوتو به این منطقه اختصاص دهید چرا که جنگل بامبو آراشیاما علاوه بر شهرت محلی، شهرت جهانی نیز دارد و بازدیدکنندگان از سراسر جهان برای لذت بردن از درختان بامبو به این منطقه سفر می کنند. جنگل بامبو ۲۴ ساعته باز است و هیچ هزینه ای برای ورود لازم نیست پرداخت کنید. بنابراین توصیه می شود در فصل شلوغی، صبح زود یا هنگام غروب آفتاب از آن بازدید کنید.

معرفی جنگل بامبو آراشیاما

جنگل بامبو آراشیاما

از جنگل‌های سرسبز گرفته تا شکوفه‌های گیلاس و رنگ‌های جیغ پاییزی، منطقه آراشیاما بسیار زیبا است. خیابان اصلی و پل توگتسو-کیو مرکز توریستی است اما فراتر از این گذرگاه، آراشیاما یک تجربه ژاپنی اصیل و فراموش نشدنی را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند در مسیرهایی با ردیف‌های بی‌پایان و بلند بامبو قدم بزنند. اگر به جنگل بامبو ژاپن سفر کنید، خود را جدا از این دنیا خواهید یافت و آرامشی وصف نشدنی را تجربه خواهید کرد.

جالب است که وزارت محیط زیست ژاپن به خاطر صدای خش خش بامبوها، به عنوان یکی از “۱۰۰ منظره صوتی ژاپن” نامگذاری شده است. جنگل بامبو همراه با فوشیمی ایناری و کینکاکو جی، از جمله جاهای دیدنی کیوتو هستند که به هیچ وجه نباید آنها از دست داد.

چگونه به جنگل بامبو آراشیاما برویم؟

از ایستگاه کیوتو، می توانید با خطوط JR San-in یا Sagano که در پاسپورت JR شما هست، به ایستگاه Saga-Arashiyama بروید. سفر با قطار تقریبا 20 دقیقه طول می کشد. سپس از ایستگاه JR Saga-Arashiyama، می‌توانید سوار یک اتوبوس شوید که تقریباً هر هفت دقیقه یک بار حرکت می‌کند. از طرف دیگر، می توانید حدود 15 دقیقه پیاده روی تا جنگل بامبو داشته باشید. به خاطر داشته باشید که قطارهایی که از ایستگاه Hankyu Arashiyama حرکت می کنند، تحت پوشش پاسپورت JR نیستند.

در کنار ایستگاه، ساختمان آجر قرمز ایستگاه Saga Torokko قرار دارد که از آنجا می‌توانید راه‌آهن دیدنی ساگانو را طی کنید. این قطار رمانتیک از دره ای می گذرد که منظره ای زیبا در امتداد رودخانه هوزو ارائه می دهد.

ریکشا سواری در جنگل بامبو آراشیاما

ریکشا یک روش حمل و نقل محبوب و منحصر به فرد در ژاپن است که برای گشت و گذار عالی است. به خصوص در جنگل بامبو ژاپن. می‌توانید با یکی از این چرخ دستی‌های قدیمی، از گشت و گذار در اطراف جنگل بامبو آراشیاما لذت ببرید!

قیمت تور ۳۰ دقیقه ای ریکشا برای یک نفر ۷۰۰۰ ین (حدود ۵۰ دلار)، برای دو نفر ۹۰۰۰ ین (حدود ۶۵ دلار) و برای سه نفر ۱۳۵۰۰ ین (حدود ۹۵ دلار) می باشد. در طی ریکشا سواری، راننده شما را برای دیدن مناظر به اطراف می برد یا همچنین شما را به مقصدی خاص می رساند. در ادامه حس یک مسیر مناسب جنگل بامبو در طی ریکشا سواری را ارائه می دهیم:

از اطراف پل توگتسوکیو شروع کنید. راننده حرفه ای در حالی که گاری را می کشد، همه چیز را در مورد مناطقی که از آن عبور می کنید توضیح خواهد داد. وقتی وارد کوچه پس کوچه می شوید، فضا بسیار آرام می شود. آراشیاما ممکن است در ابتدا سرزنده به نظر برسد، اما مکان‌های آرام زیادی نیز دارد که از حضور آرامش در جنگل لذت ببرید.

در طول سفر، راهنما شما را با بسیاری از مغازه ها و جاذبه های معروف منطقه آشنا می کند. نمی توانید تصور کنید که در ریکشا سواری به چه مکان های دیگری می توانید بروید که بسیار زیبا هستند.

در نهایت به مسیر جنگل بامبو آراشیاما می رسید! مسیر ریکشا کمی باریکتر از مسیر معمولی است. در این مسیر احساس غرق شدن در میان درختان بامبو را بیشتر حس می کنید. انگار که وارد دنیایی کاملا متفاوت شده اید!

از مقابل زیارتگاه نونومیا که در مسیر جنگل بامبو آراشیاما قرار دارد عبور می کنید. این زیارتگاه با دروازه چوبی توری و بامبوهای اطراف هماهنگ است و فضایی معنوی ایجاد می کند. در حالی که ریکشا از مسیر قطار توروکو عبور می کند، از مناظر لذت ببرید و عکاسی را فراموش نکنید.

همانطور که سواری ادامه می یابد، به مکانی با فضای سنتی ژاپنی خواهید رسید.در اینجا فقط آسمان، زمین و درختان وجود دارند که هیچ نشانه ای از تکنولوژی به چشم نمی خورد. به نظر می رسد که در زمان سفر کرده اید و به گذشته های دور رفته اید؛ به مکانی در گذشته که بدون ریکشا سواری نمی توانستید آن را پیدا کنید. این منطقه درست پشت معبد تنریوجی قرار دارد. حتما از این معبد دیدن کنید.

اگر از توصیف ریکشا سواری در جنگل بامبو ژاپن لذت بردید، پس در صورت امکان حتما گشت و گذار در جنگل بامبو را با ریکشا تجربه کنید.

دیگر جاذبه های دیدنی آراشیاما

آراشیاما یک تجربه همه جانبه است که علاوه بر جنگل بامبو، جاذبه های طبیعی دیگری نیز دارد که بسیار زیبا هستند و توصیه می کنیم از آن ها دیدن کنید. از ماجراجویی در فضای باز تا معابد و استراحتگاه های های آرام لذت ببرید. در ادامه چند مورد از جاهای دیدنی آراشیاما را معرفی می کنیم.

پارک میمون ایواتایاما

پارک میمون ایواتایاما

احتمالا تصاویری از ماکاک های ژاپنی (گونه ای بزرگ از میمون ها) در چشمه های آب گرم زمستانی را دیده باشید. در پارک میمون‌های ایواتایاما (که به پارک میمون‌های آراشیاما نیز معروف است)، می‌توانید این حیوانات را از نزدیک مشاهده کنید. حتی می توانید به آنها بادام زمینی و میوه بدهید.

برای رسیدن به پارک میمون های ایواتایاما از پل تسوتنکیو که یکی دیگر از مکان های دیدنی معروف آراشیاما است، عبور کنید. از باجه بلیط فروشی، حدود نیم ساعت در مسیری پرپیچ و خم از مواد طبیعی و پله های بتنی پیاده روی خواهید کرد تا به میمون ها برسید. هزینه ورودی پارک میمون حدود ۴ دلار است و همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر می توانید بازدید کنید.

پارک کامیاما کوئن

پارک کامیاما کوئن

در انتهای جنگل بامبو ژاپن می توانید از جمعیت دور شوید و به سمت مناظر باشکوه Kameyama-koen بروید. پارک کامیاما کوئن در بالای تپه ای در کنار رودخانه قرار دارد و به ویژه در فصل شکوفه‌های گیلاس ژاپن و شاخ و برگ‌های پاییزی جذاب است. مراقب میمون ها باشید که گاهی از تپه ها پایین می آیند تا میوه بچینند.

معابد آراشیاما

معابد آراشیاما

آراشیاما دارای تعدادی معبد نیز می باشد که بسیار دیدنی هستند. باغ معبد Tenryu-Ji متعلق به قرن پانزدهم است و به محض خروج از ایستگاه آراشیاما، تابلوهای معبد تنریوجی را خواهید دید. هزینه ورودی این سایت میراث جهانی حدود 4 دلار است و مناظر با رنگ های پاییزی تماشایی را ارائه می دهد. محوطه معبد ذن ورودی جنگل بامبو را در خود جای داده است که نمادی از قدرت و دفع شر می باشد.

معابد دیگر این منطقه شامل معبد بودایی نیسون این، معبد جوجاکو-جی، معبد جیو جی با سقف کاهگلی و معبد آداشینو-نمبوتسو-جی با مجسمه های متعدد است. همچنین می توانید از Okochi Sanso Villa، خانه مرحوم دنجیرو اوکوچی بازیگر فیلم های آکیرا کوروساوا دیدن کنید. ویلا و باغ ها تقریباً 2 هکتار را شامل می شود و باغ های دیدنی و چشم اندازهای باشکوه شهر کیوتو و رودخانه هوزو را ارائه می دهد.

اقامت در ریوکان های نزدیک بامبوهای ژاپن

اقامت در ریوکان (مسافرخانه های سنتی ژاپنی) راهی عالی برای برقراری ارتباط با فرهنگ اصیل ژاپنی است. ریوکان بنکی در آراشیاما هم سنتی و هم لوکس می باشد. این بنا در دوره هیان (۷۹۴ تا ۱۱۸۵ پس از میلاد) به عنوان یک املاک روستایی برای تعطیلات اشراف خدمت می کرد. چشمه های آب گرم در اینجا وجود دارد و همچنین وعده های غذایی در اتاق سرو می شود. اتاق‌های این ریوکان برای هر شب، حدود ۲۵۰ تا ۴۵۰ دلار اجاره داده می‌شود.

همچنین، مسافرخانه هانایکادا در کنار پل توگتسوکیو، یک تجربه اصیل ژاپنی را ارائه می دهد. حمام های آبگرم آن، از جمله حمام خصوصی، همگی با چشمه های آب گرم طبیعی تغذیه می شوند.

سفر به آراشیاما مانند سفر به دنیایی دیگر است – آرامش ناب. از جنگل بامبوی ژاپن دیدن کنید و اگر فرصت اضافی دارید، از دیگر جاهای دیدنی آراشیاما بازدید کنید و می توانید یک شب را در یکی از ریوکان های جذاب منطقه استراحت کنید.

 

منابع: JRailPass

LiveJapan

JapanAirlines

InsideKyoto

برچسب ها: تور خارجی, تور ژاپن, جنگل بامبو ژاپن, گردشگری خارجی

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

چهارده + 3 =

keyboard_arrow_up