جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن – جشن رنگ و عطر

جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن - جشن رنگ و عطر

جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن – جشن رنگ و عطر

جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن معمولا در ماه مارس یا آوریل که همان اواخر اسفند یا فروردین می شود برای جشن گرفتن آغاز بهار در ژاپن برگزار می شود که بهار را با رنگ های زیبای خود نشان می دهد. اگر می خواهید تور ژاپن را با جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن برنامه ریزی کنید، با ما همراه باشید تا از زمان و مکان برگزاری این جشنواره مطلع شوید.

هانامی، جشنواره شکوفه های گیلاس در ژاپن

جشنواره درخت ساکورا

هانامی زمانی است که شکوفه های گیلاس ژاپن که در زبان محلی به نام ساکورا شناخته می شود، منظره ای نفس گیر را با حضوری کوتاه مدت در نقاط مختلف کشور خلق می کند. این رنگ‌ها شامل صورتی کم‌رنگ یا سفید می‌شود که بعداً به صورتی تیره یا گاهی زرد شکوفه می‌شود که نمادی از گذرا بودن زندگی است. این پدیده برای ساکنان محلی بسیار جذاب است و گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

بنابراین، تعجب آور نیست که کلمه “Hanami” در فرهنگ لغت ژاپنی وجود دارد. هانامی به معنای “مشاهده شکوفه های گیلاس” است و برای قرن ها ژاپنی ها از پیک نیک در طبیعت یا پارک ها و زیر درختان گیلاس لذت می برند. در طول جشنواره شکوفه های گیلاس در ژاپن، می توانید مکان هایی را پیدا کنید که پیک نیک های شبانه را در زیر درختان ساکورا ترتیب می دهند.

انواع درختان صورتی ژاپن

درختان صورتی ژاپن از نظر تعداد برگ ها، رنگ برگ ها، شکل درخت و زمان گل دهی متفاوت هستند. درختانی با شکوفه های بیش از پنج برگ یائزاکورا نامیده می شود. درخت گیلاسی به نام شیدارازاکورا وجود دارد، اما Somei Yoshino رایج ترین درخت گیلاس در ژاپن است که دارای پنج برگ سفید یا صورتی کم رنگ است.

بسته به مدت شکوفه دادن، برخی از گیاهان ممکن است تا 14 روز دوام بیاورند، در حالی که برخی از گونه ها فقط برای چند روز گل می دهند. اگر سفر خود را به جشنواره شکوفه های گیلاس در ژاپن اختصاص دهید، می توانید تغییرات آنها را با گذشت روزها تماشا کرده و لذت ببرید.

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن در چه زمانی از سال است؟

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

در ژاپن جشنواره شکوفه های گیلاس به آب و هوا و در نتیجه شروع بهار بستگی دارد. اولین شکوفه ها در اوکیناوا در ژانویه ظاهر می شوند، اما در شمالی ترین مناطق جزیره هوکایدو می توانید شکوفه های گیلاس را تا ماه مه ببینید. اما در بسیاری از مقاصد، اواسط مارس تا اواخر آوریل محبوب ترین زمان برای جشن شکوفه های گیلاس در ژاپن است. با این حال، اگر بخواهید به طور دقیق تخمین بزنید که ساکورا چه زمانی شکوفا می شود، تا اواسط ماه مارس نمی توانید از آن مطلع شوید.

اگر می خواهید لذت تماشای شکوفه های گیلاس را در ژاپن تجربه کنید، اواخر مارس و اوایل آوریل بهترین زمان برای برنامه ریزی است. همچنین اگر فصل سفر شما پاییز است، نگران از دست دادن جشنواره شکوفه های گیلاس نباشید. از اواسط اکتبر تا اوایل ژانویه در ژاپن فصل کویو است که فصلی است که برگ های پاییزی رنگارنگ می شوند.

جشنواره شکوفه های گیلاس را در ژاپن کجا ببینیم؟

برای کمک به شما در برنامه ریزی محل برگزاری جشن شکوفه های گیلاس در ژاپن، راهنمای بهترین مکان ها برای اقامت و گزینه های اقامت در نزدیکی شکوفه های گیلاس را گردآوری کرده ایم. در واقع، دیدن شکوفه های گیلاس همراه با بهترین جاهای دیدنی ژاپن تجربه ای واقعی خواهد بود.

جشنواره شکوفه های گیلاس توکیو

جشن شکوفه های گیلاس توکیو

جشنواره شکوفه های گیلاس در نقاط توریستی توکیو، با فضای شهری هیجان انگیز و فرهنگ مانگا و انیمه، یکی از بهترین مقاصد هانامی است. بهترین نقاط هانامی در توکیو شینجوکو گیون، پارک اوئنو و چیدوریگافوچی هستند. با این حال، نمی توانید در چیدوریگافوچی پیک نیک داشته باشید، اما می توانید یک قایق اجاره کنید و برای دیدن شکوفه ها در قلعه ادو گشت بزنید. در شب در این منطقه، فانوس ها در اطراف درختان ظاهر می شوند و منظره ای منحصر به فرد ایجاد می کنند.

پارک Ueno همچنین یک منطقه عالی برای تماشای شکوفه های گیلاس است، بنابراین اگر به توکیو سفر می کنید، توصیه می کنیم در حالی که شکوفه های گیلاس را تحسین می کنید، از آن دیدن کنید و قایق سواری کنید.

می توانید در یک هتل توکیو در نزدیکی شکوفه های گیلاس مانند ماندارین اورینتال اقامت کنید. همچنین ممکن است هتل امپریال را در نظر بگیرید که تنها چند قدم با کاخ معروف امپراتوری شهر فاصله دارد.

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن درناگویا

جشنواره شکوفه های گیلاس ناگویا

ناگویا، یک مرکز تجاری و سرگرمی در استان آیچی، به دلیل رنگ های زیبای خود در جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن مشهور است. این یکی از بهترین مکان ها برای دیدن شکوفه های گیلاس در کنار رودخانه یامازاکیگاوا است.

اگر ناگویا را برای جشنواره شکوفه های گیلاس در ژاپن انتخاب کنید، می توانید در هتل قلعه ناگویا یا هتل آمانمو اقامت داشته باشید.

جشنواره شکوفه های گیلاس در کیوتو

kyoto hanami

جاذبه‌های کیوتو با 17 مکان میراث جهانی یونسکو، معابد، کافه‌های زیبا و ریوکان‌ها، گزینه‌های زیادی را برای تجربه جشنواره شکوفه‌های گیلاس ارائه می‌دهند. معروف ترین این مکان ها عبارتند از: مسیر فیلسوف، پارک مارویاما و منطقه آراشیاما.

می‌توانید در یکی از هتل‌های کیوتو مانند Gion Yoshima، اقامتگاه‌های سنتی با اتاق‌های مینیمالیستی، کف تاتامی و تخت‌خواب‌های فوتون اقامت کنید. همچنین برای تجربه ای مجلل تر، می توانید در هتل ریتز کارلتون واقع در سواحل رودخانه کاموگاوا اقامت کنید.

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن در اوزاکا

جشن شکوفه های گیلاس اوساکا

اوزاکا شهری پر از غذاهای خیابانی لذیذ و مناظر زیبایی مانند قلعه اوزاکا است و همچنین مکانی عالی برای دیدن شکوفه های گیلاس است. یکی از محبوب ترین نقاط اوزاکا پارک کاما ساکورانومیا است که در امتداد رودخانه اوکاوا با چمن های بزرگ پیک نیک و درختان گیلاس واقع شده است. یکی دیگر از مکان های عالی هانامی قطعا میدان اوزاکا است.

هتل گرانویا اوزاکا دارای اتاق های مجلل و جادار و رستوران های خاص می باشد. هتل سنت رجیس یکی دیگر از بهترین هتل های اوزاکا است که در نزدیکی قلعه اوزاکا و یونیورسال استودیو ژاپن قرار دارد و برای اقامت با منظره شکوفه های گیلاس گزینه خوبی است.

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن – فوکوکا

fukuoka hanami

فوکوکا یک شهر بندری در جزیره کیوشو است که فضایی جهانی دارد و در جشنواره گل ژاپنی مکان بسیار خوبی برای بازدید است. بهترین هانامی در فوکوکا، پارک مایزورو در محوطه قلعه فوکوکا است. دیوار اصلی خانه نیز دارای سکویی است که از آن منظره زیبایی از شکوفه های گیلاس دیده می شود.

نتیجه گیری

جشنواره شکوفه های گیلاس در ژاپن یکی از پدیده های منحصر به فرد در فصل بهار این کشور است که مورد علاقه گردشگران از سراسر جهان است. درختان گیلاس با گل های صورتی کم رنگ فضایی بی نظیر را در شهرهای محبوبی مانند توکیو، کیوتو و اوزاکا ایجاد می کنند و ارزش بازدید از این شهرها در فصل بهار را دوچندان می کنند.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا نظر خود را با آوای طبیعت به اشتراک بگذارید و ما را در ارائه مطالب مفید یاری کنید.

برچسب ها: تور خارجی, تور ژاپن, جشن شکوفه های گیلاس در ژاپن

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هفت + 20 =

keyboard_arrow_up