تور کنیا و حیات وحش آفریقا – بهمن 1402

folder_openتورهای خارجی, تور کنیا
تور کنیا و حیات وحش آفریقا
کنیا یا جمهوری کنیا در شرق قاره آفریقا واقع شده و پایتخت آن نایروبی است. از مهم ترین شهرهای کنیا می توان به مومباسا، کیسومو و ناکورو اشاره کرد. همسایگان کنیا اتیوپی، سودان، اوگاندا یا تانزانیا هستند.
گردشگری کنیا به خاطر حیات وحش نادرش مشهور است. بسیاری از گونه های نادر حیات وحش را می توان در علفزارهای کنیا دید و بهترین زمان برای دیدن انواع حیوانات از جولای تا اکتبر است. در این ماه از سال، پارک های ملی مختلف کنیا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
زمستان را می توان بهترین زمان برای رفتن به کنیا دانست، در 3 ماه آخر سال آب و هوا مساعدتر می شود و در تابستان تحمل هوای گرم برای شما سخت می شود. البته در تابستان هزینه های سفر به کنیا بسیار کمتر است!
هیچ پرواز مستقیمی از تهران به کنیا وجود ندارد و بسته به پرواز باید در شهر دیگری مانند استانبول یا دبی توقف کنید.
هنگام سفر به کنیا، تور ماتاتو (مینی بوس) را امتحان کنید.
قبل از سوار شدن به تاکسی یا اتوبوس، حتماً قیمت بلیط را با راننده چک کنید.
از آوردن اشیای قیمتی مانند طلا و ساعت های با ارزش خودداری کنید.
از پیاده روی در شب بخصوص بدون راهنما خودداری کنید.
پس از ورود به کنیا یک سیم کارت محلی دریافت کنید. چون استفاده از سیم کارت ایرانی در کنیا مقرون به صرفه نیست!
قبل از سفر، واکسن‌های خود را علیه هپاتیت و تب زرد و هر واکسن دیگری که ممکن است در سفر به کنیا نیاز داشته باشید، دریافت کنید و کارت واکسیناسیون خود را همراه داشته باشید. در نهایت به یاد داشته باشید که از مسمومیت با آب جلوگیری کنید. از آب آشامیدنی فروشگاهی استفاده کنید.
خدمات تور
attach_money
هزینه
hotel
اقامت
airport_shuttle
حمل و نقل
restaurant
وعده‌های غذایی
pets
بازدیدها
description
سایر

بازدید از خط استوا، بازدید از پارک ملی ماسای مارا، تماشای حیوانات مانند وایلدبیست ها و بوفالو ها، سافاری و تماشای پنج حیوان بزرگ آفریقا (فیل، بوفالو، کرگدن، شیر، پلنگ آفریقایی) و همچنین دیدن حیواناتی از جمله (یوزپلنگ، زرافه ها، اسب آبی، وایلدبیست و گورخر)، تماشای دره ریفت ولی، تماشای منظره پانارومیکی، تماشای غروب بی نظیر آفتاب آفریقا، بازدید از قبایل بدوی و آشنایی با فرهنگ آنان، بازدید از پارک دروازه جهنم، دریاچه نایواشا و قایق سواری در کنار اسب های آبی، گشت آزاد در نایروبی و خرید از بازار ماسای مارکت، پارک زرافه ها، بازدید از آبشار تامسون، سواحل زیبای مومباسا، گشت اختیاری بافت قدیم مومباسا

 اقامت

2 شب هواپیما 5 شب هتل 5 ستاره 3 شب هتل 4 ستاره

 محل حرکت

فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

 مدت

11 روزه از 18 بهمن (9 روز و 8 شب)

 زمان حرکت

دوشنبه 1402/12/28 – ساعت 22:55
(لطفا 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی حضور داشته باشید.)

 زمان بازگشت

حدود ساعت 01:15 صبح
(لطفا 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه جومو نایروبی حضور داشته باشید.)

 وسیله نقلیه اصلی

هواپیما بهترین ایرلان موجود در ایران قطر ایرویز

 وسیله نقلیه محلی

سافاری (تویوتا لندکروز 8 نفره)

 کشور‌ مورد بازدید

کنیا

 درجه سختی

2

 قیمت

1950 دلار + ویزا + بلیط هواپیما (حدود 32 میلیون)

 تعداد روز مرخصی

نیاز به 6 روز مرخصی + 1 روز 5شنبه

 

روزشمار تور کنیا

روز اول: چهارشنبه ۱۸ بهمن (۷ فوریه)

تور کنیا در ساعت 22:۴۵ پروازمان را از تهران به مقصد دوحه آغاز می کنیم. پس از توقفی کوتاه در دوحه و تعویض هواپیما، به سمت نایروبی مسیرمان را ادامه می دهیم.

 

روز دوم: پنجشنبه ۱۹ بهمن (۸ فوریه)

حدود ساعت 07:20 صبح به نایروبی می رسیم . بعد از خرید سیم کارت و چینج پول به سمت هتل حرکت خواهیم کرد. بعد از استراحت و صرف ناهار به مرکز نگهداری زرافه ها می رویم  و در این مکان میتوانیم به زرافه های زیبا غذا داده و با آنها سلفی بگیریم. سپس به بازار سنتی ماسای مارکت در مرکز خرید گالریا می رویم و شب برای شام در رستوران خاص کارنی‌ور دور هم جمع خواهیم شد و سپس به هتل باز می گردیم.

روز سوم: جمعه ۲۰ بهمن (۹ فوریه)

بعد از صبحانه به سمت نایواشا حرکت می‌کنیم و در مسیر دره کافت بزرگ آفریقا دیدن می‌کنیم و داستان تکامل بشر را می‌شنویم. ظهر به هتل جذاب‌مان در نایواشا می‌رسیم و نهار را در رستوران هتل صرف کرده و بعدازظهر در محوطه هتل و در کنار زرافه‌ها و گورخرها تا دریاچه نایواشا قدم می‌زنیم. امکان استفاده از برنامه اختیاری هلزگیت نیز وجود دارد.

روز چهارم: شنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه)

برای تماشای پرندگان به دریاچه نایواشا می‌رویم. نایواشا محل زندگی اسب‌های آبی و تعداد زیادی پرنده خاص آفریقایی می‌باشد. روی دریاچه نایواشا کنار اسب‌های آبی قایق‌سواری می‌کنیم و شکار عقاب ماهی‌گیر را تماشا می‌کنیم.

روز پنجم: یکشنبه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه)

پس از صرف صبحانه برای دیدن پارک ملی ماسایی مارا فرصت داریم از پنج حیوان بزرگ آفریقا (فیل، بوفالو، کرگدن، شیر، پلنگ آفریقایی) و همچنین یوزپلنگ، زرافه ها، اسب آبی، وایلدبیست و گورخر و بسیاری از حیوانات دیگر در این پارک ملی زیبا و دوست داشتنی دیدن کنیم و پس از صرف ناهار در طبیعت کنار رودخانه مارا که یکی از زیستگاه های اصلی کروکودیل ها و اسب های آبی است حدود 30 دقیقه پیاده روی خواهیم داشت و از نقطه صفر مرزی کنیا و تانزانیا دیدن کرده و بعد از تجربه خاطره انگیز این بخش از سفر برای صرف شام و استراحت به هتل برمیگردیم.

روز ششم: دوشنبه ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه)

امروز برای مشاهده حیوانات وارد پارک ملی ماسایی مارا می‌شویم و تا غروب به جستجو و تماشا و عکاسی از حیوانات سپری می‌شود. اگر خوش‌شانس باشیم، صحنه‌های شکار را نیز خواهیم دید. از مرز کنیا و‌ تانزانیا دیدن می‌کنیم و سپس برای استراحت به لوژ بر‌میگردیم.

روز هفتم: سه شنبه ۲۴ بهمن (۱۳ فوریه)

صبح پس از صرف صبحانه به نایروبی خواهیم رفت و در بین راه از قبیله ماسایی بازدید خواهیم داشت که از بزرگترین قبایل آفریقا می باشد. به قبیله ماسایی می رویم. با فرهنگ و رسومشان آشنا خواهیم شد و با آن ها خواهیم رقصید، ابتدا آقایان قبیله ماسایی با رقص و آواز معروفشان به استقبالمان می آیند و برنامه بعدی روشن کردن آتش به روش سنتی است، سپس نمایش آواز و رقص بانوان ماسایی را میبینیم و از خانه هایی بومی ماسایی ها بازدید می کنیم و در انتها فرصت خرید از بازارچه محلی بانوان ماسایی را داریم و عصر به نایروبی می‌رسیم و وقت آزاد برای خرید خواهیم داشت. شام درصورت تمایل در رستوران خاص کارنی‌ور دورهم جمع خواهیم شد.

روز هشتم: چهارشنبه ۲۲ فروردین (۱۰ اپریل)

صبح پس از صرف صبحانه راهی فرودگاه و با پرواز ساعت ۱۰:۲۰ به شهر ساحلی مومباسا خواهیم رفت. در بهترین هتل کنیا اقامت می‌کنیم و همسفران می توانند از امکانات هتل نظیر ماساژ، استخر و همچنین از ساحل استفاده کنند.

روز نهم: چهارشنبه ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه)

امروز روز هیجان انگیز و تجربه اسنورکلینگ است و همسفران می توانند از تفریحات اختیاری در اقیانوس هند و یا از امکانات هتل استفاده کنند.

روز دهم: پنجشنبه ۲۶ بهمن (۱۵ فوریه)

صبح‌ پس از صبحانه از هتل چک‌اوت کرده و به فرودگاه مومباسا می‌رویم و به نایروبی پرواز می‌کنیم. بعد از رسیدن به فرودگاه نایروبی به ترمینال پروازهای بین‌المللی رفته و ابتدا به قطر و سپس به تهران پرواز می‌کنیم.

روز یازدهم: جمعه ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه)

حدود ساعت ۳ بامداد به تهران خواهیم رسید و یک سفر جذاب و خاطره انگیز در تور کنیا به پایان می رسد.

هتل کنکورد
۲ شب اقامت در هتل Concord نایروبی

هتل Concord یک هتل 5 ستاره در نایروبی پایتخت کنیا، با طراحی زیبا و بهترین امکانات رفاهی و تفریحی است. این هتل موقعیت جغرافیایی مناسبی داشته و دارای 86 اتاق مدرن و لوکس می باشد.

هتل Sopa Lodge
۲ شب اقامت در هتل Sopa Lodge

هتل Sopa Lodge یک اقامتگاه سافاری لوکس است که در قلب دریاچه نایواشا کنیا واقع شده است. این استراحتگاه دارای موقعیتی آرام و زیبا مشرف به دریاچه و حیات وحش اطراف آن است. سوپا لوژ طیف وسیعی از گزینه های اقامتی را ارائه می دهد. اتاق‌های مجهز دارای حمام اختصاصی، تخت‌های دونفره، تلویزیون ماهواره‌ای و بالکن با چشم‌اندازهای خیره‌کننده از دریاچه و چشم‌انداز اطراف هستند. سوئیت‌ها جادارتر بوده و دارای یک فضای نشیمن مجزا و مینی بار هستند و ویلاهایی برای خانواده ها وجود دارد.

هتل Masai Mara Sopa Lodge
2 شب اقامت در هتل Masai Mara Sopa Lodge

اقامتگاه ماسای مارا سوپا لوژ در پارک ملی ماسای مارا Masai Mara قرار دارد و دارای استخر روباز، وای‌فای رایگان، سالن استراحت و تراس در اتاق ها می باشد و حدود 100 کلبه ارائه می دهد. همه اتاق ها دارای تلویزیون و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی رایگان هستند. صبحانه کامل انگلیسی، گیاهی یا وگان، غذاهای آفریقایی و بین المللی، غذاهای بدون لبنیات و حلال در رستوران Masai Mara Sopa Lodge سرو می شود.

هتل Swahili Beach
2 شب اقامت در هتل Swahili Beach

Swahili Beach یک 5 ستاره است که در مومباسا واقع شده و دارای ساحل خصوصی و امکانات ورزش‌های آبی در ساحل دیانی می باشد. این استراحتگاه در نزدیکی مرکز خرید The Diani Beach است و همچنین مهمانان می توانند در اتاق خود، از منظره دریا لذت ببرند. Swahili Beach دارای استخر روباز است و تمامی اتاق ها مجهز به تلویزیون، تهویه مطبوع و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی رایگان هستند.

مدارک مورد نیاز جهت ویزا:

۱) اسکن قطعه عکس رنگی ۳×۴ با زمینه سفید

۲) اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

3) کارت واکسن کرونا با حداقل دو دوز

توضیحات ضروری:

1) اقامت در هتل های 5 ستاره طراحی شده است که شرایط قیمت طبق جدول می باشد.

2) وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام می تواند قابل انتخاب می باشد.

3) وعده های غذایی طبق جدول می باشد و مابقی وعده ها به عهده مسافران عزیز است.

4) با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت گردی، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید راهنمای برنامه وجود خواهد داشت.

5) واکسن تب زرد در کشور کنیا الزامی بوده و لازم است قبل از سفر حتما تزریق شود.

6) حمل و نقل در ماشین های سافاری استاندارد با سقف پاپ -آپ بوده تا بتوانیم بهترین نما را برای عکاسی و تماشا داشته باشیم.

7) همه مسافران عزیز دارای صندلی کنار پنجره خواهند بود.

8) رانندگان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اطلاعات کاملی از حیات وحش، گیاهان و فرهنگ مردم کنیا دارند.

9) در تمام ماشین های سافاری لوازمی مانند کتاب های حیات وحش، دوربین دو چشمی، جعبه کمک های اولیه، کیسه یخ و کپسول اطفاء حریق دارند.

10) آب معدنی در هنگام سافاری موجود است.

11) تور گشت در قبیله ماسایی ها شامل این سفر می شود.

12) 72 ساعت قبل از پرواز تست کرونا با هماهنگی آژانس و معرفی مکان مربوطه از تک تک مسافران گرفته میشود که هزینه تست کرونا به عهده همسفران عزیز میباشد. (در حال حاضر روادید بین ایران و کنیا بدون نیاز به تست کرونا در حال انجام است.)

امکانات رفاهی تور:

ورودیه ها طبق برنامه سفر

راهنمای فارسی زبان

اقامت در هتل به همراه صبحانه

بیمه مسافرتی تا سقف 30.000 یورو

اقامت در هتل

ترانسفر بین شهری ترانسفر فرودگاهی

بلیط هواپیمای رفت و برگشت

گشت ها طبق برنامه سفر

* هزینه هایی که شامل تور نمی شوند:

1) هزینه تست PCR در تهران و نایروبی به عهده مسافر میباشد.

2) هزینه های شارژ و خرید سیم کارت و اینترنت با مسافران عزیز می باشد.

3) رانندگان ماشین سافاری به ازای هر نفر روزی 3 دلار انعام دریافت می کنند.

4) نوشیدنی های غیر از آب شامل پکیج نمی باشد.

ضوابط پرداخت:

1000 دلار + هزینه پرواز در هنگام ثبت نام و مابقی هزینه تا 1 هفته قبل از سفر می بایست پرداخت گردد.

هتل ها گارانتی میباشد و در صورت کنسلی هزینه ای عودت داده نمیشود.

لوازمتوضیحات
کارت شناسایی
تی شرت
لباس آستین بلند
یک دست لباس گرم
لباس زیر به تعداد روزهای برنامه
شلوارک
مایو
قرص مالاریا مفلوکین یا کلوروکین
کیت کمکهای اولیه به همراه داروهای شخصی
حوله و لوازم بهداشتی ، مسواک خمیر دندان
فلاکس و دمنوش
عینک آفتابی
کلاه آفتاب گیر
کرم ضد آفتاب
پول نقدحداقل ۳۰۰ دلار همراه بیاورید
چمدان سایز متوسط یا کوله پشتی

برای دریافت توضیحات کامل در مورد لوازم با سرپرست برنامه تماس بگیرید

پیشنهاد تور‌های دیگر:

keyboard_arrow_up