اقامت در ایگلو

اقامت در ایگلو

اقامت در ایگلو

شاید نام ایگلو را شنیده باشید، اما ایگلو دقیقا چیست؟ در این مقاله سعی کرده ایم در مورد انواع ایگلو صحبت کنیم. چگونه ساخته شده اند و کجا می توان از آنها برای پارک استفاده کرد؟ پاسخ کوتاه اما زیبا به آخرین موردی که در اینجا ذکر شد این است که در تور شمالگان و شفق قطبی آوای طبیعت اقامت در ایگلو را می توانید تجربه کنید.

ایگلو چیست؟

ایگلو چیست؟

ایگلو ریشه در زبان اسکیمو دارد که به معنای “خانه” یا “پناهگاه” است. هنگامی که اینوئیت ها یا اسکیموها به شکار می رفتند، به یک خانه موقت برای محافظت از آنها در برابر سرما نیاز داشتند. به همین دلیل ایگلو ساختند.

آیا ایگلوها از برف ساخته می شوند؟

بیشتر ایگلوها هنوز از برف ساخته می شوند. البته این برف تازه و نرمی نیست که هنگام باریدن روی زمین بنشیند. این دانه های برف نمی توانند به اندازه کافی قوی باشند. برای ساخت ایگلو باید از برفی که مدت زیادی روی زمین مانده و زیر برف نرم و پودری که تازه باریده است استفاده کنید. این برف قدیمی سخت تر است و می توانید آن را به گلوله برفی تبدیل کنید. برش بزرگ ساختن ایگلو مخصوص شماست.

ایگلوها چگونه ساخته می شوند؟

ایگلوها ساختار ساده ای دارند و از مواد اولیه ساخته می شوند. با این حال، ایجاد آن می تواند بسیار دشوار باشد. اگر با اصول درست ساخته شده باشد، باید آنقدر محکم باشد که بدون فرو ریختن، فرد را روی سقف خود نگه دارد!
در اینجا مراحل ساخت یک ایگلو آورده شده است.
شما به یک پارو، یک اره و حداقل یک نفر نیاز دارید تا به شما در ساختن ایگلو کمک کند.
یک نقطه برفی مناسب پیدا کنید و با یک بیل دایره ای بکشید. سپس شروع به حفاری و ساخت بلوک های برف برای ایگلو خود کنید.
اکنون که گودال را حفر کرده اید و بلوک های برفی ساخته شده اند، می توانید شروع به ساختن دیوارهای ایگلو کنید. فراموش نکنید که در طول اولین بلوک های برف شیب کمی ایجاد کنید. شاید دلیل آن را فهمیده باشید؛ زیرا به شما این امکان را می دهد که دیوارها را گرد کنید و در نهایت ایگلو گنبدی خود را بسازید.

حالا که دیوارها را ساختیم، با ایگلو چه کنیم؟ برای درب ایگلو، می توانید یک سوراخ در دیواری که به تازگی ایجاد کرده اید برای دسترسی ایجاد کنید. اگر می خواهید ایگلو شما خیلی گرم باشد، می توانید خاک را حفر کنید و یک تونل بیرون از ایگلو بسازید! این عالی خواهد بود.
اگر پس از ساختن خانه برفی از تونل برای حرکت در اطراف استفاده کردید، بهتر است چند سوراخ تهویه در سقف ایگلو ایجاد کنید.

مراحل ساخت یک ایگلو

ساخت یک ایگلو چقدر طول می کشد؟

یک مرد سامی که در مناطق قطبی و قطبی زندگی می کند می تواند در حدود یک ساعت یک ایگلو بسازد. توانایی ساخت سریع یک ایگلو برای این افراد ضروری است. به خصوص زمانی که هوا شروع به تاریک شدن و سرد شدن می کند. بنابراین باید سریعاً یک خانه گرم ساخت تا در مواقع ضروری پناه بگیرید. برای مبتدیان، بسته به اندازه ایگلو، ممکن است بین سه تا شش ساعت طول بکشد.

یک واقعیت جالب این است که شخصی به نام زرمات در سوئیس بزرگترین ایگلو جهان را ساخته است. ساخت آن بیش از 2000 ساعت طول کشید و شامل 1387 قطعه برف بود. ارتفاع این خانه برفی، ۱۰.۵ متر و عرض آن ۱۲.۹ متر بوده است.

آیا واقعا داخل ایگلوها گرم است؟

مهمترین ویژگی دیوارهای ایگلو این است که از شما در برابر باد محافظت می کنند.
نکته دیگر این است که ایگلو منبع نور نیست. فقط این است که برف به عنوان یک عایق برای گرم نگه داشتن مردم در داخل عمل می کند. یکی دیگر از عواملی که بر گرمای داخل ایگلو تاثیر بسزایی دارد، انتقال حرارت از بدن انسان است.

دمای بیرون گاهی اوقات به منفی 45 درجه می رسد. با این حال، دمای داخل ایگلو به دلیل گرمای بدن می تواند تا 16 درجه سانتیگراد باشد. به اندازه خانه شما گرم نخواهد بود، اما برای محافظت از شما در برابر سرمای بیرون بسیار مفید خواهد بود.

آیا ایگلوها ذوب می شوند؟

آیا می دانستید که می توانید بدون ذوب کردن ایگلو آتش درست کنید؟ روشن کردن آتش در داخل ایگلو شگفت انگیز خواهد بود (فقط آن را دور از دیوار قرار دهید و یک سوراخ تهویه در بالای ایگلو ایجاد کنید تا دود آن خارج شود) و آن را حتی گرمتر کنید.
با این حال، در هر صورت، لطفاً در مورد احتمال ذوب شدن ایگلو خود به موارد زیر توجه کنید:

  • اگر در روزهای اول پس از ساخت ایگلو این کار را انجام دهید، می توان داخل ایگلو آتش روشن کرد.
  • اگر چند روز در داخل یک ایگلو بمانید، دمای داخل در نتیجه گرمای بدن انسان افزایش می‌یابد و باعث آب شدن مقداری از یخ می‌شود.
    با این حال، اگر ایگلو را رها کنید و همیشه در آن نمانید، برف در حال آب شدن یخ خواهد زد. این فرآیند ذوب و خنک شدن تدریجی ایگلو را قوی تر و در نتیجه کمی گرم تر می کند.

ایگلوهای شیشه ای

اما صحبتی که از اقامت در ایگلوهای توریستی در تور شمالگان و شفق قطبی آوای طبیعت کردیم، آیا از همین ایگلوهای برفی است؟ نه! ایگلوهای شیشه ای به مهمانان خود این فرصت را می دهد تا درخشش جادویی شفق قطبی و آسمان قطب شمال را به راحتی با دراز کشیدن روی تخت خود، تماشا کنند.

ایگلو های شیشه ای

به همین دلیل بود که ایده ایگلوهای شیشه ای شکل گرفت. اولین ایگلو شیشه ای جهان در سال 1999 توسط کارشناسان داخلی فنلاندی ساخت و ساز ساخته شد و اکنون تعداد آنها افزایش یافته است و در اندازه های دو نفره و چهار نفره در اختیار مسافران قرار می گیرد.

ایگلوهای شیشه ای چگونه ساخته می شوند؟

ایگلوهای شیشه ای از شیشه حرارتی ساخته می شوند. بنابراین، ممکن است بیرون سرد باشد، اما داخل ایگلو همیشه گرم و دنج خواهد بود. علاوه بر این، شیشه حرارتی برف را ذوب می کند و همیشه دید واضح را حفظ می کند.

ایگلوهای شیشه ای چه امکاناتی دارند؟

ایگلو شیشه ای

ایگلو دو نفره با حمام و تخت اضافی موجود است. ساختمان های جداگانه نیز سونا و حمام دارند، اما ایگلوهای چهار نفره دارای توالت و حمام نیز هستند.

ایگلو ساخته شده از شیشه

ایگلو-کلو-گلس

Kilo Glass یک اتاق چوبی با امکاناتی مانند سونا و شومینه است و همچنین شامل یک ایگلو شیشه ای است تا به شما یک استراحت شبانه کامل زیر ستاره ها بدهد.

منابع: santaslapland.com

archello.com

glass-igloos.com

برچسب ها: ایگلو, تور خارجی, تور روسیه, تور شفق قطبی, تور شمالگان, شفق قطبی

مطالب پیشنهادی دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

8 + 7 =

keyboard_arrow_up