تور شفق قطبی روسیه – بهمن 1402

folder_openتورهای خارجی, تور شفق قطبی

تور شفق قطبی یکی از خاص ترین و جادویی ترین رویدادهای جهان است که با نورهای خیره کننده اش در آسمان شب، قدرت طبیعت را به چهره انسان باز می گرداند. این پدیده که در نواحی نزدیک به قطب شمال دیده می شود، نمایش نوری را به نمایش می گذارد که در رنگ هایی مانند سبز، بنفش، قرمز، زرد و غیره در مقابل چشمان تماشاگران می رقصد. یکی از کشورهایی که مسافران ما می توانند شفق قطبی را ببینند روسیه است. تور شفق قطبی آوای طبیعت فرصتی است که می توانید این نورهای رنگارنگ را ببینید و از طرفی سفر به دیگر جاذبه های روسیه را نیز به خاطرات خود اضافه کنید. اگر همیشه مشتاق دیدن شفق قطبی بوده اید، برای تور شفق قطبی آوای طبیعت آماده شوید تا این پدیده طبیعی را از نزدیک ببینید و لمس کنید.

تور شفق قطبی
مورمانسک روسیه کجاست که شفق قطبی در آن قابل مشاهده است؟

مورمانسک یک شهر بندری در روسیه است. این استان در شمال غربی روسیه و با فنلاند هم مرز است. مورمانسک کمی بالاتر از دایره قطب شمال قرار دارد، بنابراین هوا بسیار سرد است و برای رفتن به آنجا باید به خوبی مجهز باشید. این منطقه یکی از بهترین مکان ها برای دیدن شفق قطبی محسوب می شود و می تواند در کنار سفر به روسیه و دیدن آثار تاریخی آن بخشی جالب و منحصر به فرد از این تور خارجی باشد.

چطور به مورمانسک می رویم؟

برای رسیدن به مورمانسک، مسافران باید ابتدا مسافران خود را به مسکو منتقل کنند. از مسکو می توان با هواپیما یا قطار به مورمانسک رسید. خطوط هوایی مختلفی مانند امارات و فلای دبی در حال حاضر به مسکو پرواز دارند و این پروازها به صورت غیر مستقیم انجام می شود.

آیا برای سفر به قطب شمال به ویزا نیاز دارم؟

برای شرکت در تور شفق قطبی نیاز به ویزای روسیه دارید. برای دریافت این ویزا به مدارکی نیاز دارید که اعلام شده است. آوای طبیعت برگزار کننده تور شفق قطبی پس از دریافت مدارک شما مراحل ویزا را آغاز می کند.

بهترین زمان برای بازدید از شفق قطبی چه زمانی است؟

زمستان بهترین زمان برای مشاهده این پدیده ناب طبیعی است. از سپتامبر تا اوایل آوریل می توانید این پدیده شگفت انگیز را از نزدیک ببینید. بهتر است در این دوره تور شفق قطبی را انتخاب کنید.

آیا من تور شفق قطبی را دوست دارم؟

تور شفق قطبی برای کسانی که می خواهند در آینده ای نزدیک به تماشای این پدیده ستاره ای بنشینند، تجربه ای بی نظیر خواهد بود. تور شفق قطبی تنها برای تماشای این رویداد نیست. وقتی از شفق قطبی آوای طبیعت بازدید می کنید، پس از آمدن به روسیه می توانید از دیدنی های این کشور دیدن کنید. در مهم ترین قسمت سفر برای دیدن این پدیده طبیعی به مورمانسک می روید. آن شهر بندری، اگرچه شهر کوچکی است، اما مکان های جالب تری نسبت به بناهای تاریخی و مجسمه های مسکو و سن پترزبورگ دارد. پترزبورگ به طور کلی سفر به شفق قطبی فرصتی بی نظیر برای دیدن این پدیده بسیار زیبا و جذاب ستارگان و از سوی دیگر مهم ترین آثار تاریخ این کشور است.

خدمات تور
attach_money
هزینه
hotel
اقامت
airport_shuttle
حمل و نقل
restaurant
وعده‌های غذایی
pets
بازدیدها
description
سایر

در این تور می توانید همه چیز درباره شفق قطبی را از نزدیک لمس کنید. در واقع، اولین جاذبه بسیار مهم در این تور، دیدن شفق قطبی است. با این حال، قبل از رسیدن به این منطقه، فرصت دیدن مسکو را خواهید داشت. در مسکو می توانید از میدان سرخ، بنای یادبود لنین، کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل دیدن کنید. پس از رسیدن به مورمانسک، برای بازدید از ساحل تخم مرغ اژدها به روستای تریبارکا می روید. پس از بازگشت به مورمانسک، “یخ شکن هسته ای لنین” را می بینید و سپس شفق قطبی را می بینید. در کنار آن قرار است نمادهای ارتش ناشناخته و زیردریایی اتمی روسیه را ببینید. رفتن به روستای “سامی” و دیدن پناهگاه گوزن های شمالی و سگ های هاسکی می تواند در طول سفر برای شما بسیار جالب باشد. پس از آن به خیابان St. پترزبورگ و بازدید از “کلیسای سنت اسحاق”، مجموعه “پیتر و پل” و غیره. در نهایت گشت شهری ایرکوتسک و دریاچه بایکال از دیگر نکات جالب این سفر تا بازگشت به ایران است.

تور شکم و تور غذایی شفق شمالی

در تور شفق قطبی با سفر به نقاط مختلف روسیه، این فرصت را خواهید داشت که تعدادی از غذاهای معروف روسیه را بچشید. غذاهای روسی نشان از فرهنگ غنی و دیرینه این کشور دارد و یکی از معروف ترین غذاهای آنها «بیف استراگانف» است که برای مردم ایران شناخته شده است. یکی دیگر از غذاهای لذیذ روسیه که می توانید در تور شفق شمالی آن را تجربه کنید، سوپ چغندر به نام «بورش» است که طعم بی نظیری دارد. «آکروشکا» نوعی سوپ سرد در روسیه است که مواد تشکیل دهنده آن سیب زمینی، پیاز و زیتون است. «چاک چاک» نیز یک میان وعده بسیار خوشمزه است و «شنگ ماهی لباس پوشیده» از دیگر غذاهایی است که حتما در تور شفق قطبی و سفر به روسیه باید امتحان کنید.

جشن‌ها و فستیوال‌های معروف تور شفق قطبی

اگر بازدید شما از شفق قطبی با فستیوال های محبوب روسیه مصادف شده باشد، دو هدف را با یک تیر زده اید. فستیوال های مختلفی در روسیه برگزار می شود، از جمله «جشنواره پنکیک» یا «جشنواره ماسلنیتسا». این جشن در پایان زمستان و آغاز بهار برگزار می شود و در طول هفته جشن آن انواع شیرینی ها پخته می شود. «جشن چوپان آهو» از دیگر جشنواره های معروف روسیه است که برای دیدن آن باید به مناطق دورافتاده ای که مردم محلی در آن زندگی می کنند سفر کنید. “جشنواره ماسک طلایی مسکو” نیز یکی از جشنواره های هنری است که طی آن برنامه های هنری مانند اپرا، آواز، تئاتر و رقص در سراسر مسکو ارائه می شود.

دیدنی ها و فعالیت های تور شفق قطبی

 • جاذبه ها تجربه اقامت در ایگلوهای شیشه ایی و دیدار شفق قطبی، دیدار از کشتی اتمی لنین (اولین کشتی هسته‌ای جهان)، امکان سورتمه سواری با گوزن های شمالی و سگ‌های هاسکی در هاسکی پارک، دیدار از قبیله سامی، دیدار و خرید از جاذبه‌های شهرهای مورمانسک و مسکو…..
 • منطقه : کشور روسیه.
 • نـوع فعـالـیت : در دو سطح طبیعتگردی زمستانی و شهرگردی.
 • پیشنیاز: داشتن پوشاک زمستانی خیلی گرم.

خدمات

 1. ترانسفر فرودگاهی مورمانسک به هتل و بالعکس.
 2. ترانسفر فرودگاهی مسکو به هتل و بالعکس.
 3. هزینه و اخذ ویزای روسیه.
 4. چهار شب اقامت هتل چهار ستاره همراه با صبحانه در مورمانسک
 5. سه شب اقامت هتل چهار ستاره همراه با صبحانه در مسکو.
 6. ترانسفر به هاسکی پارک، پرداخت هزینه ورودیه پارک و سوار شدن به سورتمه‌ها.
 7. دو شب شکار شفق هر شب به مدت ۴ ساعت.
 8. چهار وعده ناهار (فست فود) در طول سفر.
 9. راهمنای تور مسلط به زبان فارسی در تمام گشت‌های مورمانسک و مسکو.
 10. ورودیه کشتی اتمی لنین.
 11. ترانسفر به روستای سامی، ورودیه روستای سامی گشت و میان وعده در میان قبیله سامی.
 12. دیدار از جاذبه های شهرهای مسکو.
 13. بیمه مسافرتی.
 14. سرپرست و لیدر مسلط و با تجربه همراه تیم در کل سفر.

مواردی که شامل خدمات ما نمیباشد

 1. عوارض خروج از کشور .
 2. هزینه بلیط پرواز بین‌المللی و داخلی.
 3. هزینه ورودیه اماکن، جاذبه‌ها و موزه‌ها، خارج از پکیج اعلام شده.
 4. هزینه اسنومبیل سواری (آپشنال).
 5. شکار شفق قطبی بیش از دو شب اعلام شده در پکیج (بابت هر شب اضافه ۵۰ دلار).
 6. هزینه درخواست اتاق سینگل.
 7. خدمات پزشکی و امدادی ( همچون اعزام بالگرد و آمبولانس و….) .
 8. محتویات داخل یخچال هتل .

روز شمار برنامه شفق قطبی:

 • روز اول: پرواز به مسکو، صرف ناهار در فرودگاه، پرواز از مسکو به مورمانسک، اقامت در هتل.قطبی.
 • پذیرائی: وعده صبحانه داخل پرواز، وعده ناهار بر عهده باشگاه، شام بر عهده مسافر.
 • روز دوم: بعد از صرف صبحانه شروع گشت و دیدار از بنای یادبود مدافعان قطب شمال، دیدار از بنای یادبود زن منتظر، دیدار از کشتی اتمی لنین،دیدار از کلیسای ناجی روی آب و فانوس دریایی مورمانسک، صرف ناهار و برگشتبه هتل. ساعت ۲۲:۰۰ الی ۰۲:۰۰ صبح شکار شفق قطبی.
 • پذیرائی: صبحانه و ناهار بر عهده باشگاه، وعده شام بر عهده مسافر.
 • روز سوم: بعد از صرف صبحانه حرکت بسمت دهکده سامی‌ها،امکان سورتمه سواری با گوزن‌های شمالی و سگ‌های هاسکی، امکان گرفتن عکس با لباس مردمان قبیله سامی‌ها، خرید سوغاتی‌های محلی، صرف ناهار و برگشت به هتل ساعت ۲۲:۰۰ الی ۰۲:۰۰ صبح شکار شفق.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و ناهار بر‌عهده باشگاه، ناهار و شام برعهده مسافر.
 • روز چهارم: بعد از صرف صبحانه در هتل ترانسفر ترابریکا، دیدار از ساحل تخم اژدها، لبه دنیا، صرف ناهار، برگشت به هتل در مورمانسک.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و ناهار بر‌عهده باشگاه، ناهار و شام برعهده مسافر.
 • روز پنجم: بعد از صرف صبحانه ترانسفر به مورمانسک مال بزرگترین مرکز خرید و سرگرمی شهر، ترانسفر به ایگلو برای شب آخر و امکان دیدن شفق قطبی از داخل ایگلو.
 • پذیرائی: وعده صبحانه برعهده باشگاه، وعده ناهار و شام برعهده مسافر.
 • روز ششم: ترانسفر به فرودگاه پرواز به مسکو تحویل هتل، شروع گشت متروی تاریخی مسکو، صرف شام در رستوران.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و شام برعهده باشگاه، وعده ناهار بر عهده مسافر.
 • روز هفتم: بعد از صرف صبحانه شروع گشت شهری (دیدار از محوطه کاخ کرملین، کلیسای سنت‌باسیل، میدان سرخ، کلیسای منجی و….) همراه با ناهار فست‌فود.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و ناهار برعهده باشگاه، وعده شام بر عهده مسافر.
 • روز هشتم: صرف صبحانه در هتل، ترانسفر بسمت فرودگاه و پرواز بسمت تهران.
 • پذیرایی: وعده صبحانه بر عهده باشگاه و وعده ناهار داخل پرواز.

زمان و مبدا حرکت:

 •  تاریخ و ساعت حرکت
 • ساعت ۰۶:۰۰ یکشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۰
 • تاریخ و ساعت بازگشت (از مسکو) .
 • ساعت ۱۱:۰۰ یکشنبه  ۱۴۰۲/۱۰/۲۷
 • محل حرکت:
 • فرودگاه بین المللی امام خمینی.

لوازم سفر شفق قطبی

لـوازم ضـروری سفر که باید همراه داشته باشید:

چمدان، کوله پشتی سبک، پوشاک زمستانی کامل، دستکش پشمی ضخیم با دستکش پر قوی، کفش زمستانی قوی،لوازم شخصی، پوشاک شهری مناسب فصل، دارو و لوازم شخصی …

لوازمی که اگر همراه بیاورید سفر بهتری را تجربه می کنید:

پشت گردنی بادی برای استراحت داخل ماشین، دوربین عکاسی، فلش یا کابل مخصوص برای انتقال عکس ها و دمپایی .

هزینه برنامه شفق قطبی

مبلغ این برنامه ۱۱۵۰دلار میباشد.

شما می توانید مبلغ 20/۰۰۰/۰۰۰ تومان به عنوان پیش پرداخت را به شماره کارت ۶۲۱۸۸۶۱۰۵۹۲۹۲۰۴۴ بنام مرتضی هاشمی واریز و اطلاع دهید.

مسئول ثبت نام: آقای مرتضی هاشمی ۰۹۱۲۵۰۷۵۷۹۴

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام :

 1. عکس صفحه 2 پاسپورت خود را ارسال کنید که حداقل شش ماه از تاریخ سفر اعتبار داشته باشد.
 2. ارسال رسید یا اطلاعات واریز پیش پرداخت.
 3. دو قطعه عکس ۳*۴
 4. پر نمودن فرم ثبت نام و تعهد نامه با امضاء و اثر انگشت.

توجه: اگر  به هر دلیلی از خروج ثبت نام کننده ای از مرز جلو گیری شود (ممنوع الخروج باشد) مجری برنامه هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت و وجهی برگردانه نمی شود

 • روز اول: پرواز به مسکو، صرف ناهار در فرودگاه، پرواز از مسکو به مورمانسک، اقامت در هتل قطبی.
 • پذیرائی: وعده صبحانه داخل پرواز، وعده ناهار بر عهده باشگاه، شام بر عهده مسافر.
 • روز دوم: بعد از صرف صبحانه شروع گشت و دیدار از بنای یادبود مدافعان قطب شمال، دیدار از بنای یادبود زن منتظر، دیدار از کشتی اتمی لنین،دیدار از کلیسای ناجی روی آب و فانوس دریایی مورمانسک، صرف ناهار و برگشتبه هتل. ساعت ۲۲:۰۰ الی ۰۲:۰۰ صبح شکار شفق قطبی.
 • پذیرائی: صبحانه و ناهار بر عهده باشگاه، وعده شام بر عهده مسافر.
 • روز سوم: بعد از صرف صبحانه حرکت بسمت دهکده سامی‌ها،امکان سورتمه سواری با گوزن‌های شمالی و سگ‌های هاسکی، امکان گرفتن عکس با لباس مردمان قبیله سامی‌ها، خرید سوغاتی‌های محلی، صرف ناهار و برگشت به هتل ساعت ۲۲:۰۰ الی ۰۲:۰۰ صبح شکار شفق.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و ناهار بر‌عهده باشگاه، ناهار و شام برعهده مسافر.
 • روز چهارم: بعد از صرف صبحانه در هتل ترانسفر ترابریکا، دیدار از ساحل تخم اژدها، لبه دنیا، صرف ناهار، برگشت به هتل در مورمانسک.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و ناهار بر‌عهده باشگاه، ناهار و شام برعهده مسافر.
 • روز پنجم: بعد از صرف صبحانه ترانسفر به مورمانسک مال بزرگترین مرکز خرید و سرگرمی شهر، ترانسفر به ایگلو برای شب آخر و امکان دیدن شفق قطبی از داخل ایگلو.
 • پذیرائی: وعده صبحانه برعهده باشگاه، وعده ناهار و شام برعهده مسافر.
 • روز ششم: ترانسفر به فرودگاه پرواز به مسکو تحویل هتل، شروع گشت متروی تاریخی مسکو، صرف شام در رستوران.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و شام برعهده باشگاه، وعده ناهار بر عهده مسافر.
 • روز هفتم: بعد از صرف صبحانه شروع گشت شهری (دیدار از محوطه کاخ کرملین، کلیسای سنت‌باسیل، میدان سرخ، کلیسای منجی و….) همراه با ناهار فست‌فود.
 • پذیرایی: وعده صبحانه و ناهار برعهده باشگاه، وعده شام بر عهده مسافر.
 • روز هشتم: صرف صبحانه در هتل، ترانسفر بسمت فرودگاه و پرواز بسمت تهران.
 • پذیرایی: وعده صبحانه بر عهده باشگاه و وعده ناهار داخل پرواز.
هتل کنکورد
۲ شب اقامت در هتل Concord نایروبی

هتل Concord یک هتل 5 ستاره در نایروبی پایتخت کنیا، با طراحی زیبا و بهترین امکانات رفاهی و تفریحی است. این هتل موقعیت جغرافیایی مناسبی داشته و دارای 86 اتاق مدرن و لوکس می باشد.

هتل Sopa Lodge
۲ شب اقامت در هتل Sopa Lodge

هتل Sopa Lodge یک اقامتگاه سافاری لوکس است که در قلب دریاچه نایواشا کنیا واقع شده است. این استراحتگاه دارای موقعیتی آرام و زیبا مشرف به دریاچه و حیات وحش اطراف آن است. سوپا لوژ طیف وسیعی از گزینه های اقامتی را ارائه می دهد. اتاق‌های مجهز دارای حمام اختصاصی، تخت‌های دونفره، تلویزیون ماهواره‌ای و بالکن با چشم‌اندازهای خیره‌کننده از دریاچه و چشم‌انداز اطراف هستند. سوئیت‌ها جادارتر بوده و دارای یک فضای نشیمن مجزا و مینی بار هستند و ویلاهایی برای خانواده ها وجود دارد.

هتل Masai Mara Sopa Lodge
2 شب اقامت در هتل Masai Mara Sopa Lodge

اقامتگاه ماسای مارا سوپا لوژ در پارک ملی ماسای مارا Masai Mara قرار دارد و دارای استخر روباز، وای‌فای رایگان، سالن استراحت و تراس در اتاق ها می باشد و حدود 100 کلبه ارائه می دهد. همه اتاق ها دارای تلویزیون و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی رایگان هستند. صبحانه کامل انگلیسی، گیاهی یا وگان، غذاهای آفریقایی و بین المللی، غذاهای بدون لبنیات و حلال در رستوران Masai Mara Sopa Lodge سرو می شود.

هتل Swahili Beach
2 شب اقامت در هتل Swahili Beach

Swahili Beach یک 5 ستاره است که در مومباسا واقع شده و دارای ساحل خصوصی و امکانات ورزش‌های آبی در ساحل دیانی می باشد. این استراحتگاه در نزدیکی مرکز خرید The Diani Beach است و همچنین مهمانان می توانند در اتاق خود، از منظره دریا لذت ببرند. Swahili Beach دارای استخر روباز است و تمامی اتاق ها مجهز به تلویزیون، تهویه مطبوع و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی رایگان هستند.

– برای شرکت در تور شفق قطبی حتماً لباس‌های مناسب و بسیار گرم همراه خود ببرید. از جمله وسیله‌های لازم کاپشن، شلوار، کلاه و دستکش هستند و از لباس‌های پلار نیز حتماً باید استفاده کنید.
– کفش مناسب از دیگر مواردی است که باید حتماً به همراه داشته باشید. این کفش باید ضد آب باشد و کفی محکمی داشته باشد. راحتی کفش نیز بسیار مهم است؛ زیرا شما در طول سفر باید به‌راحتی بتوانید راه بروید.
– برای بردن داروهای خاص به روسیه در صورت نیاز به داروهای آرامش‌بخش و مسکن‌های دارویی دارای مخدر، حتماً نسخه امضا و مهر شده پزشک را به همراه داشته باشید و در مورد هر داروی خاص دیگری از آوای طبیعت سؤال نمایید.
– پیش از سفر در مورد شفق قطبی اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

 • هزینه تست کرونا (در صورت نیاز) بر عهده مسافران است.
  داشتن لباس مناسب زمستانی خیلی گرم، کاپشن پر، کفش مناسب، کلاه و دستکش و …. ضروری است.
 • برای فعالیت اسنوموبیل که سردترین بخش شرایط سفر است، لباس و تجهیزات مخصوص به صورت رایگان در اختیار همسفران قرار خواهد گرفت.
 • تمامی اتاق‌‌ها در هتل‌ها، ایگلو شیشه‌ای و کلبه‌های چوبی بصورت ۲نفره می‌باشد.
 • هزینه عوارض خروج از کشور و همچنین ویزای روسیه (۱۳۰ دلار) بر عهده خود افراد است.
 • این برنامه یک سفر گروهی و ماجراجویانه است که همکاری همه افراد شرکت‌کننده را می‌طلبد.
 • بازدید از دریای بارنتز به شرایط جوی بستگی دارد؛ در صورت مسدود شدن جاده برنامه جایگزین انجام خواهد شد.
 • در صورت بسته شدن مرزهای روسیه، تمام سعی بر آن خواهد بود که کمترین ضرر مالی متوجه همسفران باشد. بیش از نیمی از هزینه سفر قابل استرداد است که زمان قطعی پرداخت آن از طرف کارگزار روسیه مشخص نخواهد بود.

 

لوازمتوضیحات
کارت شناسایی
کوله ۲۰ لیتری
چمدان برای مسیر پروازی
دستمال گردن
کفش مناسب زمستانه
دستکش و کلاه
عینک آفتابی
کیت کمکهای اولیه به همراه داروهای شخصی
حوله و لوازم بهداشتی ، مسواک خمیر دندان
فلاکس و دمنوش
کاپشن پر
شلوار بادگیر
پیراهن و شلوار بیس و پلار

برای دریافت توضیحات کامل در مورد لوازم با سرپرست برنامه تماس بگیرید

پیشنهاد تور‌های دیگر:

keyboard_arrow_up