تور دزفول تا کول خرسون – نوروز 1402

folder_openتورهای داخلی
کول خرسون

هزینه تور دزفول تا کول خرسون

تور دزفول تا کول خرسون – نوروز 1402

دزفول یکی از شهرهای توریستی ایران است که در بین گردشگران ایران بسیار محبوب است. جاذبه ها و دیدنی های دزفول را می توان مهمترین دلیل انتخاب تور دزفول دانست.

همچنین کول خرسون دزفول واقع در جنوب غربی ایران مقصدی ایده آل برای عاشقان ماجراجویی و سفر است. این جاذبه کمتر شناخته شده، جاذبه ای طبیعی و ناب، قطعه گمشده ای از بهشت ​​است و یکی از جاهای دیدنی دزفول است. بازدید از کول خرسون یا دره ارواح فقط به افراد با تجربه و گردشگران طبیعتگرد توصیه می شود.

سفر به کول خرسون دزفول تجربه ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود. در سفر در این منطقه با زیبایی های طبیعی چشمه ها، دریاچه ها و رودخانه ها آشنا می شوید.

یکی از زیباترین آبشارهای ایران، آبشار شوی یا آبشار تَل زنگ نام دارد که یکی از مشهورترین آبشارهای دزفول در استان خوزستان است. این آبشار بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه است که در میان رشته کوه های زاگرس قرار دارد. آبشار شوی به عنوان اولین اثر طبیعی استان خوزستان و سی و پنجمین اثر طبیعی کشور در فهرست میراث ملی و طبیعی کشور به ثبت رسید.

در این سفر با آوای طبیعت به سراغ یکی از دریاچه های استان خوزستان می رویم و آن را معرفی می کنیم. دریاچه ای که 50 سال پیش پس از ساخت سد دز شکل گرفت. این دریاچه شیهون یا دریاچه سد دز نام دارد که یکی از زیباترین دریاچه های مصنوعی کشور و مکانی مناسب برای قایق سواری و تفریح ​​است.

سازه های آبی شوشتر یکی دیگر از جاذبه های دیدنی و خارق العاده استان خوزستان و یکی از مهم ترین و ارزشمندترین جاذبه های شوشتر است. این مجموعه در نزدیکی بافت تاریخی شوشتر قرار دارد و به راحتی می توان از آن بازدید کرد.

روستای پامنار دزفول یکی از جاذبه های پنهان مانده از چشم گردشگران است. قلعه شاداب که در دوران ساسانیان ساخته شده است در روستای پامنار قرار دارد.  هنگامی قلعه را می بینید ممکن است تصور کنید تنها کوهی استوار در برابر شما است اما در واقع در حال دیدن یکی از طولانی ترین قلعه های طبیعی ایران هستید.

در تور دزفول تا کول خرسون که توسط آوای طبیعت اجرا می شود از تمامی نقاط بکر و دیدنی این مناطق دیدن خواهیم کرد و یکی از ناب ترین تجربه ها رو به خاطرات خودتان اضافه خواهید کرد.

مقاصد گردشگری زیبا

دزفول شهری زیبا، سرسبز، تاریخی و زیباست. این شهر به دلیل موقعیت مکانی خود یکی از سرسبزترین و زیباترین شهرهای جنوب کشورمان است. شگفتی های طبیعی دزفول، دریاچه ها و رودخانه ها و اماکن تاریخی این شهر همه ساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. مهمترین جاذبه های دزفول عبارتند از:

 • چال کندی
 •  رودخانه دز
 • دژ محمدعلی خان
 • مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول
 • پل قدیم دزفول
 • دره توبیرون دزفول
 • آبشار شوی
 • دریاچه شهیون
 • آرامگاه یعقوب لیث
 • صوفی احمد دزفول

زمان و مبدا حرکت:

 • تاریخ سفر : ۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
 •  تاریخ و ساعت حرکت
 • ⏱ حرکت چهارشنبه ساعت ۲۰
 • تاریخ و ساعت بازگشت
 • ⏱ برگشت یکشنبه ساعت ۲۳
 • محل حرکت:
 • تهران ( لوکیشن دقیق بعد از ثبت نام قطعی اعلام خواهد شد)

🎒وسایل مورد نیاز : کارت شناسایی ، لباس و کفش طبیعتگردی ، کوله یک روزه ، صندل ، ملحفه شخصی ، پتوی مسافرتی ، پول نقد ، وسایل شخصی

🟢خدمات ما :

👈 ۴ وعده صبحانه 🍳
👈 ۱ وعده نهار 🥘
👈 دو وعده شام 🌮
👈۳ شب اقامت در اقامتگاه بوم گردی
👈اتوبوس توریستی Vip
👈وسیله نقلیه محلی
👈قایق سواری بر روی دریاچه شهیون
👈لیدر طبیعتگردی
👈لیدر محلی
👈بیمه و مجوز

🔴درجه سختی : ۳ از ۵
(حدود ۴ الی ۶ ساعت پیاده روی روزانه )

💰هزینه مشارکت در برنامه : ۵۲۰۰ هزار تومان

🏧شماره کارت بانکی:
۶۲۱۹۸۶۱۰۵۹۲۹۲۰۴۴ مرتضی هاشمی
☎️تلفن جهت هماهنگی و ثبت نام: ۰۹۱۲۵۰۷۵۷۹۴  آقای هاشمی

☑️مراحل ثبت نام:
‌✔️⁩استعلام از ظرفیت باقیمانده
‌✔️⁩واریز وجه
‌✔️⁩ارسال عکس فیش واریزی
‌✔️⁩ارسال نام،نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و شماره تماس مسافر و دو نفر از خانواده و یا دوستان

شما می توانید مبلغ 2/۰۰۰/۰۰۰ تومان به عنوان پیش پرداخت را به شماره کارت ۶۲۱۸۸۶۱۰۵۹۲۹۲۰۴۴ بنام مرتضی هاشمی واریز و اطلاع دهید.

🔹نکته :لطفا پس از واریز هزینه برنامه حتما فیش واریزی بهمراه مشخصات فردی را به آی دی تلگرام شماره ذکر شده بفرستید

مسئول ثبت نام: آقای مرتضی هاشمی ۰۹۱۲۵۰۷۵۷۹۴

🔷 جاذبه های تور دزفول تا کول خرسون:

🔸بکر گردی و پیاده روی در روستای پامنار
🔹پیمایش قسمتی از دره کول خرسان( دره ارواح)
🔸قایق سواری بر روی سد دز ( شهیون) و کمپ نیمروزه در جزیره
🔹 سه شب اقامت در روستای پامنار سرسبز و زیبا
🔸بازدید از سازه های آبی شوشتر
🔹پیاده روی و رسیدن به قلعه شاداب ، از بزرگترین قلعه های طبیعی در دل کوه با منظره ی دره های سبز و سد خوش رنگ دز
🔸بازدید از آبشار شوی ، زیباترین آبشار خاورمیانه
🔹لذت چشیدن غذاهای محلی
🔸عکاسی و ثبت زیبایی های منطقه

روز اول:

حدود ساعت 20 چهارشنبه شب از خیابان دانش با اتوبوس در اختیار به سمت دزفول و از جاده ساوه به سمت خرم آباد، پلدختر، چم گز و اندیمشک می رویم تا به دزفول واقع در استان خوزستان می رسیم. حدود 9 ساعت در اتوبوس هستیم

روز دوم:

صبح روز دوم به دزفول می رسیم، صبحانه می خوریم و با مینی بوس به سمت قلعه محمدعلی خان می رویم. در این برنامه یک گشت و گذار نسبتا سبک در حدود یک ساعت و نیم خواهیم داشت و از اطراف قلعه دیدن می کنیم.

در بین راه از رودخانه ها و آبشارهای کوچک دیدن می کنیم و همچنین می توانیم گونه کمیاب سمندر را ببینیم که به هیچ عنوان نباید به آن نزدیک شویم و به آن دست بزنیم.

درختان بادام و بلوط این منطقه می درخشند و اگر در آن زمان مه وجود داشته باشد، برای عکس گرفتن بسیار جذاب است. در این منطقه می توانید مجموعه ای از آبشارها و نهرها و قلعه ای عظیم و چشمگیر به نام دژ محمدعلی خان که به قلعه علیمردان نیز معروف است را مشاهده کنید.

دژی طبیعی با دیوار کوهی در ارتفاع 1550 متری و کوه هفت‌تنان در خوزستان روبروی هم قرار گرفته اند و ما را با زیبایی خود شگفت زده می کنند. جالب است بدانید که این قلعه تنها یک ورودی و خروجی دارد. بعد از بازدید از این منطقه، عکس گرفتن و صرف ناهار، عصر برای استراحت، صرف غذا و اقامت شب برمی گردیم.

روزسوم:

روز سوم، پس از صرف صبحانه، وسایل کمپینگ خود را جمع آوری کرده و راهی اقامتگاهی دلپذیر می شویم. با مینی بوس به سمت روستای پامنار می رویم و در راه قلعه شاداب را می بینیم.

این قلعه تا اوایل دهه 60 هنوز ساکنانی در خانه های خود داشت. تاریخچه این قلعه تاریخی را به دوران ساسانیان نسبت می دهند. اما برخی بر این باورند که در زمان عیلامیان از این قلعه به خوبی استفاده شده است.

بعد از آن به دریاچه شهیون یا سد دز می رویم که یک دریاچه مصنوعی است اما بسیار زیبا و دارای آب سبز زیبایی است. به یک قایق سواری سرگرم کننده می رویم و در محیطی آرام و بکر کمپ می زنیم. به جزیره که رسیدیم کمپ، ناهار، استراحت و بازی های گروهی برپا می کنیم. شب آتش درست می کنیم، آشپزی می کنیم و شام می خوریم و یک جلسه دوستانه با هم خواهیم داشت.

روز چهارم:

بعد از صبحانه کمپ را جمع کرده و به روستای پامنار بازمی‌گردیم و سپس سوار مینی‌بوس به سمت زیبای کول خرسون یا دره خرس می‌شویم. با این وجود، هیچ کس، حتی مردم محلی، نمی دانند که چرا این پدیده طبیعی کول خرسون نامگذاری شده است.

در زبان محلی کلمه “کول” به معنای دره بسیار باریک است. اما در مورد افزودن کلمه خرسون نظر قطعی وجود ندارد. برخی بر این باورند که قبلاً خرس‌های زیادی در این منطقه وجود داشته است، اما اکنون آنها منقرض شده‌اند، از این رو خرسون در نام دره قرار گرفته است.

در ابتدای مسیر و داخل روستا مسیر نسبتاً آسانی در حدود 1 ساعت داریم و پس از آن به ابتدای دره می رسیم که دیوارهای بلند و شنی و سنگی دارد که اجازه ورود هوای گرم را نمی دهد. تنگه، منطقه بسیار خنک و زیبا، بستر شنی است. حدود یکساعت آرام آرام در آب قدم می زنیم و عکس های زیبایی می گیریم.

اگر بخواهیم از این مسیر به انتهای دره برسیم، خیلی طولانی می شود و بهوبه چال کندی می رسیم بنابراین جلوتر نمی رویم و از همان مسیر برمی گردیم و یک ساعت برای صرف ناهار استراحت می کنیم و سپس با مینی بوس به روستا برمی گردیم و به محل اقامت می رویم و شام می خوریم و استراحت می کنیم

روز پنجم:

روز آخر صبحانه می خوریم، چمدان هایمان را می بندیم و آماده می شویم و سپس با مینی بوس راهی شهر دزفول می شویم تا یک گشت شهری باحال داشته باشیم. ابتدا به قمش مومنون می رویم که در آنجا یک قنات قدیمی اما بسیار زیبا است.

دیوارهای آجری و سنگی و پلکانی که از آجرهای مستحکم متعلق به دوره ساسانی ساخته شده، نمونه ای از عبارت «دزفول شهر آجر» و سقفی که اقتدار و شکوه فرهنگ و تمدنی بی نظیر است. پس از گذشتن از ۷۵ پله ورودی قمش که در گویش دزفولی به سَربِطاق چوقابَفون (چوقابافان) معروف است، به قمش مومنین می رسیم. نورپردازی منحصر به فرد قمش شما را به دنبال کردن مسیرهای فضاهای زیرزمینی با یادآوری سبک و سیاق نیاکان این سرزمین تشویق می کند.

بوی آب و آجر شناسنامه دزفول در مسیر تونل قمش می پیچد. قمش (قنات) به آبراهی زیرزمینی در دزفول اطلاق می‌شود که قدمتی چند هزار ساله دارد و در گذشته برای استفاده از آب رودخانه حفر شده است. پس از گرفتن عکس و گشت و گذار، برای خرید سوغاتی به بازار شهر می رویم، ناهار را در رستوران می خوریم و سپس سوار اتوبوس می شویم.

اقامت ها

👈 ۳ شب اقامت در اقامتگاه بوم گردی

وعده های غذایی بعهده تور

👈 ۴ وعده صبحانه 🍳

👈  ۱ وعده نهار 🥘

👈 دو وعده شام 🌮

نکات مهم سفر

امکانات سفر شامل:

 

🔹 اتوبوس وی آی پی رفت و برگشت

🔹 وسیله نقلیه محلی

🔹 سه شب اقامتگاه بومگردی در روستای پامنار

🔹 قایق سواری برروی دریاچه شیهون

🔹 ۴وعده صبحانه

🔹 ۱ وعده ناهار

🔹 ۲ وعده شام

🔹 بیمه و مجوز

🔹 راهنمای محلی

🔹 راهنمای گردشگری و گروه سرپرستی

🔴 درجه سختی برنامه : ۲ از ۵

(در این سفر پیاده روی دوساعته در مسیر آبشار شِوی و همچنین دره کول خرسون خواهیم داشت .)

 

لوازمتوضیحات
کارت شناسایی
تی شرت
لباس آستین بلند
یک دست لباس گرم
لباس زیر به تعداد روزهای برنامه
شلوارک
مایو
دوربین عکاسی
کیت کمکهای اولیه به همراه داروهای شخصی
حوله و لوازم بهداشتی ، مسواک خمیر دندان
فلاکس و دمنوش
عینک آفتابی
کلاه آفتاب گیر
کرم ضد آفتاب
پول نقدحداقل 2 میلیون تومان
چمدان سایز متوسط یا کوله پشتی
پاور بانک و شارژر

برای دریافت توضیحات کامل در مورد لوازم با سرپرست برنامه تماس بگیرید

پیشنهاد تور‌های دیگر:

keyboard_arrow_up